۳۱ تیر ۱۳۹۳، ۱۳:۱۳
کد خبر: 81245647
T T
۰ نفر

تهران - ایرنا- رییس‌ جمهوری بر حضور هر چه با شكوه‌تر مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس تاكید كرد و گفت: هر چه راهپیمایی روز قدس امسال باشكوه‌تر باشد، به معنای حمایت بیشتر از مردم مظلوم فلسطین است.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در آستانه روز جهانی قدس افزود: حضور هرچه باشكوهتر مردم در روز جهانی قدس همچنین پیام رساتری برای رژیم غاصب صهیونیستی است كه پایان تجاوز، آدم‌كشی و غصب؛ شكست است.

رییس جمهوری تصریح كرد كه قدس هم از لحاظ دینی و مذهبی و هم از لحاظ مسایل منطقه‌ای و جهانی برای مردم ایران اهمیت بسیاری دارد.

روحانی اظهار داشت: حضور مردم در روز قدس در واقع هم برای اجرای دستور و نظر حضرت امام(ره) است و هم به این معناست كه به جهانیان اعلام كنیم مسجد الاقصی قبله اول مسلمانان و فلسطین سرزمین مقدس مسلمان‌ها است و هرگز این سرزمین و آوارگی ملت فلسطین، فراموش نخواهد شد.

رییس‌ جمهوری خاطرنشان كرد: مسلمانان همواره در مسیر آرمان قدس تا روزی كه این سرزمین آزاد شود و مردم آن به وطن‌شان بازگشته و مسلمان‌ها آزادانه در مسجد الاقصی نماز بپا دارند، گام خواهند برداشت.

روحانی تصریح كرد: مردم با حضور خود در صحنه به جهانیان نشان می‌دهند كه ظلم و اشغالگری نمی‌تواند برای همیشه و دائمی باشد و ملتی كه برای آزادی سرزمین خود مبارزه می‌كند، بالاخره پیروز خواهد شد.

رییس‌ جمهوری فجایع رژیم غاصب صهیونیستی را در روزهای اخیر نسبت به مردم مسلمان و روزه‌دار فلسطین و غزه مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: مردم روزه‌ دار و بی‌دفاع فلسطین و غزه سال‌هاست كه در محاصره صهیونیست‌ها هستند و امروز هم با زبان روزه و در حالی كه در محاصره هستند، در مقابل این رژیم غاصب و سفاك از خود دفاع می‌كنند و در برابر آن تسلیم نشده و همچنان به راه خود ادامه می‌دهند و در نهایت، مردم مظلوم فلسطین در این میدان نبرد 65 ساله پیروز خواهند شد.

روحانی تصریح كرد: ملت ایران همواره پشت سر ملت‌های مظلوم بویژه مردم مظلوم فلسطین و غزه بوده و خواهد بود و امیدواریم بزودی شاهد پیروزی این مردم در برابر متجاوزین و غاصبین باشیم.

سیام**9012**1572
۰ نفر