۳۰ تیر ۱۳۹۳، ۱۲:۵۷
کد خبر: 81244225
T T
۰ نفر
یك میلیون و 250 هزار عراقی آواره شدند

تهران -ایرنا - یك عضو كمیساریای حقوق بشر گفت: شمار آوارگان عراقی در داخل این كشور بیش از یك میلیون و 250 هزار نفر است.

به گزارش پایگاه خبری شبكه العالم، 'هیمن باجلان' در كنفرانس مطبوعاتی در مجلس نمایندگان عراق افزود: ممكن است این تعداد با ادامه عملیات جنایتكارانه از سوی سازمان های تروریستی افزایش یابد.

وی ادامه داد: آوارگان با اوضاع دشواری مانند كمبود چادر، آب آشامیدنی سالم، كمبود خدمات پزشكی و سایر خدمات اساسی مواجه هستند.

باجلان از دولت فدرال عراق خواست در برخورد با مشكلات آوارگان از كاغذ بازی دست برداشته و مبالغ اختصاص یافته برای مهاجران را در سریع ترین زمان ممكن صرف كند.

وی از وزارت حمل و نقل عراق، تامین پرواز هواپیماهای مسافری به منظور انتقال آوارگان از اربیل به استان های جنوبی را خواستار شد و افزود: چهار هزار خانواده آواره عراقی در مرزهای اربیل مستقر هستند.

جمعیت هلال احمر عراق نیز در تاریخ سیزدهم ژوئیه 2014 نسبت به بدتر شدن اوضاع انسانی هزاران آواره استان اربیل به خاطر جلوگیری مسوولان استان از رسیدن كمك به آنان هشدار داد و مسوولیت بدتر شدن اوضاع انسانی و پیامدهای آن كه می تواند به تراژدی بزرگتری تبدیل شود را متوجه آنان دانست.

عراق از 10 ژوئن 2014 شاهد افزایش تعداد آوارگان در داخل به خاطر فرار مردم از خشونت در مناطق مسكونی به ویژه در موصل و الانبار است.

عملیات نظامی و امنیتی عراق برای بیرون راندن تروریست های داعش از مناطق تحت سیطره آنان، همچنان ادامه دارد.

خاورم/1275
۰ نفر