۲۷ خرداد ۱۳۹۳، ۲۱:۵۰
کد خبر: 81205507
T T
۰ نفر

جنگل های مرزی پارس آباد مغان آتش گرفت

۲۷ خرداد ۱۳۹۳، ۲۱:۵۰
کد خبر: 81205507
جنگل های مرزی پارس آباد مغان آتش گرفت

اردبیل - ایرنا - وقوع آتش سوزی مهیب در جنگل های مرزی شهرستان پارس آباد مغان كه از لحظاتی پیش شروع شده و همچنان ادامه دارد خسارت هایی به منابع طبیعی این منطقه وارد كرده است.

خانش خداویردی زاده رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری پارس آباد روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در اثر این آتش سوزی تا كنون صدها اصله از درختان جنگل های نوار مرزی ایران و جمهوری آذربایجان طعمه حریق شده است.

وی افزود: به دنبال بروز این حادثه نیروهای آتش نشانی و اداره حفاظت محیط زیست ، مرزبانی و نیروی انتظامی با حضور در محل برای مهار این آتش سوزی تلاش می كنند.

وی با بیان این كه این آتش سوزی بسیار گسترده است گفت: كمبود امكانات عملیات اطفای حریق و جلوگیری از سرایت آن به سایر نقاط جنگلی را مشكل كرده است.

وی با اعلام این كه تنها یك دستگاه آتش نشانی در عملیات مهار آتش سوزی حضور دارد خواستار بسیج امكانات منطقه و مشاركت جدی سایر دستگاه ها در این عملیات شد.

وی اظهار كرد: علاوه بر جنگل های مرزی ایران ، عرصه های جنگلی جمهوری آذربایجان نیز هم اكنون در آتش

می سوزد.

فرماندار پارس آباد نیز با تایید خبر آتش سوزی جنگل های مرزی پارس آباد در كناره های رود ارس گفت: این آتش سوزی در جنگل های پایین دست روستای 'دوستلو كندی' اتفاق افتاده است.

ایرج بیگدلو هنگام عزیمت به محل آتش سوزی به خبرنگار ایرنا گفت: هنوز علت این آتش سوزی مشخص نیست.

به گزارش ایرنا ، آتش سوزی جنگل های این شهرستان به حدی وسیع است كه ستون هایی از دود آسمان منطقه را فرا گرفته و شعله های آتش از كیلومترها آن طرف تر نمایان است.

پارس آباد در نقطه صفر مرزی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان و شمال استان اردبیل واقع است.

پیش از این چند بار منابع و مناطق جنگلی در حاشیه ارس در جمهوری آذربایجان دچار آتش سوزی شده بود اما این اولین باردر سال های اخیراست كه مناطق جنگلی پارس آباد مغان در یكی از شمالی ترین مناطق مرزی جمهوری اسلامی دچار آتش سوزی می شود.

7121/530

سرخط اخبار استان‌ها