۲۱ خرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۲۹
کد خبر: 81197309
T T
۰ نفر
آغاز بیستمین فستیوال فوتبال جهان؛ برزیل سرزمینی برای موفقیت

سائوپائولو - ایرنا - بیستمین دوره رقابت های جام جهانی 2014فوتبال در برزیل در حالی از بامداد روز جمعه به وقت تهران با دیدار تیم های برزیل و كرواسی آغاز می شود كه 32 تیم حاضر در این رویداد به دنبال رسیدن به موفقیت و آرزوهای بزرگ خود هستند.

به گزارش ایرنا، 32 تیم حاضر در این رقابت ها می كوشند كه تا با كسب نتایجی مطلوب به قله افتخار فوتبال جهان برسند و تا چهار سال آینده خود را با عنوان بزرگترین تیم جهان معرفی كنند.

هرچند تنها تعداد اندكی تیم همچون سالهای گذشته مدعی قهرمانی هستند و عملا دیگران شانسی برای رسیدن به جام طلایی ندارند، اما بسیاری از تیم ها نیز می توانند با كسب یك پیروزی و حتی یك امتیاز از این رقابت بزرگ تا چهار سال آینده شاد و مسرور باشند.

برزیل دارنده پنج عنوان قهرمانی جهان در كنار ایتالیا، آلمان، آرژانتین، اسپانیا و انگلیس مدعیان اصلی قهرمانی در جام بیستم هستند كه به این جمع می توان هلند، اروگوئه و بلژیك را هم اضافه كرد.

از سوی دیگر تیم هایی چون بوسنی، ساحل عاج، روسیه، ‍ژاپن و شیلی نیز با توجه به پیشرفت های سالهای اخیر خود و نتایج درخشانی كه در دیدارهای مقدماتی و همچنین تداركاتی داشته اند به عنوان تیم های شناخته می شوند كه می توانند شگفتی ساز باشند.

برزیل میزبان مسابقات شاید نسبت به دوره های گذشته تیم چندان مقتدری نداشته باشد اما آنان میزبان این رقابت بزرگ هستند و مردم برزیل فوتبال را جزئی جدانشدنی از زندگی خود می دانند و بازیكنان برزیل نیز به خوبی می دانند كه شكست در این رویداد عواقب جبران ناپذیری برای آنان خواهد داشت.

آرژانتین دارنده دو عنوان قهرمانی جهان كه 28 سال از آخرین قهرمانی آنان می گذرد یكی از جدی ترین مدعیان قهرمانی است كه با در اختیار داشتن خط حمله ای آتشین می تواند برای هر حریفی مشكل ساز باشد.

آلمان با تیمی منظم و فوتبالی روان یكی از تیم هایی است كه می خواهد به چهارمین قهرمانی خود برسد و ایتالیا نیز شاید در شرایط آرمانی نباشد اما لاجوردی پوشان به خوبی نشان داده اند كه همواره در تورنمنت های بزرگ قابل احترام هستند.

اسپانیا برترین تیم جهان در 4 سال اخیر كه به طور متوالی قهرمانی اروپا و جام جهانی را كسب كرده است از مدعیان اصلی محسوب می شود. اما آیا سن بالای بازیكنان این تیم اجازه خواهد داد تا ماتادورها در این ماراتن سخت به جام برسند.

برای تیم ایران نیز كه چهارمین حضور خود در این فستیوال بزرگ را تجربه می كند رقابت با 3 حریف آماده به نام های نیجریه، آرژانتین و بوسنی وهرزگوین بهترین فرصت خواهد بود تا به فوتبال خود در سطح بین المللی اعتبار بیشتری بخشد.

شاگردان كی روش كه تمرینات سختی را پشت سرگذاشته و با داستانی دراماتیك جواز حضور در جام 2014 را كسب كرده اند، جنگیدن مهمترین فاكتوری است كه می تواند ضعف تاكتیكی آنان را نسبت به حریفان مطرح بپوشاند.

منتظر خواهیم ماند تا ببینیم سرزمین فوتبال آرزوهای تیم ملی ایران را به حقیقت تبدیل می كند و در نهایت كدام تیم می تواند جشن قهرمانی خود را در در ورزشگاه تاریخی ماراكانا برپا كند.** گروه بندی مسابقات از این قرار است:

گروه A: برزیل، كرواسی، مكزیك و كامرون.

گروه B: اسپانیا، هلند، شیلی و استرالیا.

گروه C: كلمبیا، یونان، ساحل عاج و ژاپن.

گروه D: اروگوئه، انگلستان، كاستاریكا و ایتالیا.

گروه E: سوییس، اكوادور، فرانسه و هندوراس.

گروه F: آرژانتین، ایران، بوسنی و هرزگوین و نیجریه.

گروه G: آلمان، پرتغال، غنا و آمریكا.

گروه H: بلژیك، الجزایر، روسیه و كره جنوبی.

ورزشی (5). ** 3783 ** 1581
۰ نفر