۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳، ۱۹:۱۸
کد خبر: 81163960
T T
۰ نفر
دانشگاه صنعتی امیركبیر همواره به لحاظ علمی و سیاسی پیشتاز بوده است

تهران- ایرنا- رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینكه دانشگاه صنعتی امیركبیر همواره در جهت خدمت به جامعه گام برداشته است گفت: این دانشگاه به لحاظ علمی و سیاسی ممتاز و پیشتاز بوده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، آیت الله اكبر هاشمی رفسنجانی عصر چهارشنبه در حاشیه بازدید از دستگاه «توكامك البرز» دستاورد پژوهشگران دانشكده انرژی و فیزیك دانشگاه امیركبیر در جمع پژوهشگران این دانشگاه افزود: طرح های استراتژیك زیادی در این دانشگاه در حال انجام است اما معمولا جامعه از این طرح ها بی اطلاع است.

وی با بیان اینكه در این دیدار خیلی بر معلوماتم اضافه شد، اظهارداشت: اولین‌ بار كه با مسئله توكامك آشنا شدم، خدمت آقای امراللهی (رییس پیشین سازمان انرژی اتمی) بودم و دستگاهی كه از روسیه بصورت نمایشی به ایران آورده شده بود، را دیدم و از آن پس جرقه ‌ای در ذهنم ایجاد شد و به این مسأله علاقه‌ مند شدم و به مطالعاتی در حد معلوماتم در این زمینه پرداختم تا فهمیدم دوای دردهایی كه زمین در آینده گرفتار می شود تا حدودی این است.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین با اشاره به این آیه قرآن كه می‌ فرماید «سخر الشمس و القمر»، گفت: خداوند در قرآن می ‌فرماید خورشید را در خدمت شما آفریده ‌ام تا با اسرار آن آشنا شوید؛ پس همانطور كه بر اسرار روز و شب آگاه شدیم، می ‌توانیم بر اسرار خورشید نیز مسلط شویم.

آیت الله هاشمی رفسنجانی افزود: اگر بشر بتواند با موادی كه تهیه آن آسان است چنین منبع انرژی خلق كند، بر بسیاری از معضلات و محدودیت ‌های انرژی پیروز می ‌شویم و ضرر مصارف مواد انرژی ‌زا از ما دور و دنیای جدیدی خلق می ‌شود.

وی ادامه داد: البته در این زمینه نمی توان به صراحت به مردم قول داد اما می ‌توان امیدوار بود چرا كه دنیا در این زمینه هزینه كرده و دانشگاه های جهان نیز در حال كار بر روی این موضوع هستند؛ ما نیز تا كنون در این راه نسبتا جلو آمده ایم كه امیدوارم در این عرصه موفق شویم.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت: دانشگاه امیركبیر همواره از هر جهت در خدمت جامعه بوده‌ و دانشجویان این دانشگاه نیز به لحاظ سیاسی پیشتاز بوده اند.

سیام(3)**9254**م.ب**1449
۰ نفر