۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳، ۱۳:۵۳
کد خبر: 81160037
T T
۰ نفر

امید تئاتری ها به تدبیر مدیران دولت یازدهم است

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳، ۱۳:۵۳
کد خبر: 81160037
امید تئاتری ها به تدبیر مدیران دولت یازدهم است

تهران - ایرنا - هنرمندان تئاتر در بیانیه ای كه پس از پایان یازدهمین جشن شب بازیگر صادر كردند نوشتند: امید تئاتری ها برای رفع مشكلات این حوزه به تدبیر مدیران دولت یازدهم است.

به گزارش خبرنگار تئاتر ایرنا، در این مراسم تصاویری از درگذشتگان تئاتر در سال 92 بر روی پرده نقش بست كه از جمله این هنرمندان می‌توان به محمود استاد محمد‌، سعدی افشار‌، اسماعیل ارحام صدر‌، مرشد ولی الله ترابی‌، محرم بسیم‌، سید ابراهیم بحرالعلومی‌، ناصر فروغ جعفری‌، محمد تقی شریفی‌، پروین میكده‌، رضا خمسه ‌ای‌، رضا رضامندی‌، فریدون نوری‌، پروین غفاری‌ و عسل بدیعی اشاره كرد.

در این مراسم كه بدون حضور مجری برگزار شد‌، قطعه نمایشی توسط داریوش مودبیان هنرمند تئاتر اجرا شد‌، او پس از اجرای این نمایش پیام روز جهانی تئاتر را كه توسط خودش ترجمه شده بود را خواند.

در ادامه تصاویری پخش شد كه در آن بهروز غریب ‌پور كارگردان تئاتر و دبیر یازدهمین جشن بازیگر پیام این دوره از جشن بازیگر را در حال و هوایی داستانی و نوستالژیك و با حضور هنرمندانی چون كاظم هژیر آزاد رییس هیات مدیره انجمن بازیگران خانه تئاتر و عظیم موسوی‌ كارگردان یازدهمین دوره جشن بازیگر قرائت كرد.**بیانیه جشن بازیگر

در بخش بعدی مراسم قطعه نمایشی توسط عزت‌الله مهرآوران‌ و مرتضی رستمی به اجرا درآمد و در طول آن عزت‌الله مهرآوران، بیانیه انجمن بازیگران خانه تئاتر را خواند.

او در بخشی از این بیانیه عنوان كرد: تنها دلیلی كه باعث شد نام ناخواسته شب بازیگر به عنوان اصلی این مراسم یعنی جشن بازیگر بازگردد، امیدی است كه در خرداد 92 زنده شد. ما نیز با امید دهان ‌مان را شیرین می ‌كنیم و بار دیگر جشن بازیگر را برپا می‌داریم.

در ادامه این بیانیه آمده بود: در حوزه فرهنگ و هنر و به ویژه در بخش سینما بازگشایی خانه سینما و گره‌گشایی‌ در حوزه نشر كتاب به وجود آمد. اما در تئاتر در برهمان پاشنه می ‌چرخد، در سالی كه به نام والای فرهنگ مزین شده است، كل بودجه تئاتر تنها كفاف ساخت ثلثی از یك سالن تئاتر را می‌ دهد.

انجمن بازیگران به صراحت اعلام می ‌كنند كه بودجه تئاتر در شان خانواده شریف تئاتر نیست. دستمزد ناچیزی كه به ازای عرق ریزان روحی و جسمی هنرمندان پرداخت می‌شود اكنون ماه‌ها است كه به تعویق افتاده است و خانواده تئاتر را با زحمت روبرو كرده است. اما با این حال اهل تئاتر مردمانی امیدوار و صبور هستند.** تقدیر از پیشكسوتان

بخش بعدی به تقدیر از پیشكسوتان این عرصه اختصاص داشت كه از سعید پورصمیمی‌، شمسی فضل‌اللهی‌، رحیم هودی‌ و پری كربلایی با حضور داریوش اسدزاده، جعفر والی‌، اسماعیل خلج و رضا كیانیان، تقدیر شد.

در این بخش ناصر عرفانیان عكاس تئاتر جایزه نخست را دریافت كرد.

در بخش پایانی مراسم جشن بازیگر، كاظم هژیرآزاد رئیس انجمن بازیگران خانه تئاتر و بهروز غریب‌ پور دبیر یازدهمین دوره جشن بازیگر روی صحنه حاضر شدند.

غریب‌پور در سخنانی كوتاه خطاب به علی مرادخانی گفت: آقای مرادخانی، شما از خانواده هنرمندان هستید ما دلمان نمی ‌خواهد تئاتر شهر این حقارت را داشته باشد و از شما توقع داریم كه از هرجا كه شده بودجه بازسازی تئاترشهر را فراهم كنید.

در این مراسم كه شامگاه گذشته (20 اردیبهشت ماه) برگزار شد هنرمندانی چون رضا كیانیان،بهرام شاه محمدلو‌، فردوس كاویانی‌، مهرانه مهین‌ترابی‌، مریم سعادت‌، داریوش اسدزاده‌، آتیلا پسیانی‌، سعید پورصمیمی‌، شمسی فضل‌اللهی‌، علی رفیعی‌، فرهاد آییش‌، بهاره رهنما،‌ بهزاد فراهانی‌، جعفر والی ، قطب‌الدین صادقی‌، ناهید مسلمی‌، بیوك میرزایِی و‌ شهرام كرمی‌ حضور داشتند.

فراهنگ(3)**9266 ** 1569
۰ نفر