۳ اردیبهشت ۱۳۹۳، ۱۱:۲۰
کد خبر: 81134428
T T
۰ نفر
ولایتی: تحولات منطقه‌ای و موضوع هسته‌ای محور گفت‌وگو با وزیر امور خارجه لتونی بود

تهران – ایرنا – رئیس مركز تحقیقات استراتژیك مجمع مصلحت تشخیص نظام با ابراز خرسندی از سفر وزیر امور خارجه لتونی به ایران گفت: تحولات منطقه‌ای و موضوع هسته‌ای محور گفت‌وگوهای این دیدار بود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا – علی‌اكبر ولایتی روز چهارشنبه (امروز)‌ پس از دیدار با ادگار رینكویچ وزیر امور خارجه لتونی كه در راس هیاتی سیاسی - اقتصادی به تهران سفر كرده است، در جمع خبرنگاران افزود: گفت ‌و گوهای ارزشمندی با وزیر امور خارجه لتونی داشتیم.

ولایتی با بیان اینكه لتونی در نیمه اول سال 2015 ریاست اتحادیه اروپا را عهده‌دار خواهد بود، ادامه داد: رابطه ایران با اتحادیه اروپا برای هر دو كشور قابل توجه است و یكی از علل سفر وزیر امور خارجه لتونی به ایران ایجاد آمادگی برای توسعه روابط ایران و اتحادیه اروپا است.

ولایتی سابقه روابط ایران و لتونی را از سال 1921 یادآور شد و اظهار داشت: دو كشور از گذشته تاكنون روابط خوبی داشته‌اند و هر دو توافق داشتیم كه روابط دو كشور چه بصورت دوجانبه و چه در قالب اتحادیه اروپا ارتقا یابد.

رئیس مركز تحقیقات استراتژیك مجمع مصلحت تشخیص نظام تصریح كرد: در این دیدار مسایل منطقه ای همچون سوریه ، اوكراین ، افغانستان و خاورمیانه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و درباره پرونده هسته‌ای ایران نیز گفت‌وگوهایی انجام شد.

وزیر امور خارجه لتونی امروز در راس هیاتی بلندپایه از مقامات سیاسی و اقتصادی كشورش وارد تهران شد و قرار است با برخی دیگر از مقامات كشورمان نیز دیدار و گفت و گو داشته باشد.

سیام (3) ** 1429 ** د . الف

سرخط اخبار سیاست خارجی