۲۳ بهمن ۱۳۹۲، ۱۶:۱۷
کد خبر: 81041544
T T
۰ نفر

آرم طرح ترافيك به همه خبرنگاران تعلق مي گيرد

۲۳ بهمن ۱۳۹۲، ۱۶:۱۷
کد خبر: 81041544
آرم طرح ترافيك به همه خبرنگاران تعلق مي گيرد

تهران بزرگ - ايرنا - يكي از مسوولان مركز ارتباطات و اموربين الملل شهرداري تهران روز چهارشنبه اعلام كرد: خبرنگاراني كه به هر دليل موفق به دريافت آرم طرح ترافيك نشده اند از 26 بهمن تا هفتم اسفند به مركز ارتباطات و امور بين الملل شهرداري تهران درخيابان شهيدلواساني مراجعه كنند.

به گفته وي اين موضوع امروز در سايت شهرنوشت درج شده است كه مطابق آن هر سال سهميه خبرنگاران به رسانه‌هاي آنها اعلام شده است و ارسال اسامي منوط به تاييد مديران مسئول رسانه هاست.

در عين حال خبرنگاران رسانه هاي گروهي، مطبوعات، خبرگزاري ها و روزنامه ها كه به هر دليلي موفق به دريافت آرم طرح ترافيك نشده اند و يا در سهميه ارگان مربوط به خود لحاظ نشده اند، مي توانند از روز شنبه 26 بهمن ماه به مدت ده روز كاري به مركز ارتباطات و امور بين الملل شهرداري تهران (اداره كل روابط عمومي) واقع در چهارراه شهيد لواساني (فرمانيه) مراجعه كنند .

براساس اين گزارش سيد جعفر تشكري هاشمي معاون حمل ونقل وترافيك شهردار تهران نيز در اين رابطه گفت: با توجه به ارتباط مستمر و نزديك مركز ارتباطات و امور بين الملل شهرداري تهران با خبرنگاران در حوزه هاي مختلف مقرر شد همچون سنوات گذشته اختصاص مجوز آرم طرح ترافيك به خبرنگاراني كه تنها به شغل خبرنگاري مشغول هستند و موفق به دريافت آرم از طريق سهميه نشده اند، از طريق تاييد اين مركز صورت گيرد .

وي تاكيد كرد: فلسفه ايجاد محدوده طرح ترافيك، تردد كمتر به مناطقي است كه آلودگي هوا در آنها بيشتر است، اما متاسفانه هر سال بر تعداد درخواست كنندگان آرم طرح ترافيك براي ورود به محدوده تعيين شده افزوده مي شود، لذا با تصويب شوراي عالي ترافيك سهميه سالانه طرح ترافيك سال 93 ، چهل درصد نسبت به سال گذشته كاهش يافته و در عوض به سهميه روزانه و هفتگي افزوده شده است .

معاون شهردار تهران گفت: بنا بر تصويب شوراي عالي ترافيك تعداد مجوزهاي آرم طرح ترافيك همانند سال هاي گذشته 98 هزار 200 فقره بوده اما با توجه به نياز شهروندان براي تردد در اين محدوده از سهميه سالانه تمامي سهميه بگيران كاسته شده و به سهميه روزانه و هفتگي افزوده شده است. به طوري كه سهميه 15 هزار آرم روزانه و هفتگي به 40 هزار آرم روزانه و هفتگي در سال 93 افزايش يافت.

تشكري هاشمي ادامه داد: قشر فهيم خبرنگار در نظر داشته باشند كه سهميه آرم هاي سالانه كاهش يافته با توجه به اينكه تعداد آرم ها محدود بوده و تقاضا بسيار زياد است، تلاش مي شود، آن دسته از خبرنگاراني كه خبرنگار بودنشان محرز شود، از امتياز دريافت آرم طرح ترافيك بهرمند شوند.

وي گفت: بديهي است خبرنگاران در وهله نخست بايد از طريق سهميه خبرگزاري و يا رسانه مربوطه شان نسبت به دريافت آرم طرح ترافيك اقدام كنند، چنانچه به هر دليلي موفق به دريافت آرم طرح ترافيك نشده اند و يا اسامي آنها در سهميه ارگان متبوعه شان لحاظ نشده است، مي توانند از روز شنبه 26 بهمن ماه به مدت ده روز كاري به مركز ارتباطات و امور بين الملل شهرداري تهران مراجعه كنند .

به نوشته شهرنوشت، خبرنگاران متقاضي آرم طرح ترافيك93، با دردست داشتن اصل و كپي كارت خبرنگاري معتبر، معرفي نامه معتبر از سوي رسانه متبوع، پرينت ثبت نام اينترنتي و كد رهگيري به خيابان شهيد لواساني (فرمانيه) نرسيده به چهارراه فرمانيه ، بعد از سازمان كشتيراني، پلاك 9 طبقه 4 مركز ارتباطات و امور بين الملل شهرداري تهران مراجعه كنند.

تهرام 519**1565
۰ نفر