۱۲ بهمن ۱۳۹۲، ۱۴:۵۰
کد خبر: 81021030
T T
۰ نفر

برف سه محور مواصلاتی كشور را مسدود كرد

۱۲ بهمن ۱۳۹۲، ۱۴:۵۰
کد خبر: 81021030
برف سه محور مواصلاتی كشور را مسدود كرد

تهران - ایرنا - مدیر مركز مدیریت راههای كشور از انسداد سه محور مواصلاتی كشور در استانهای كرمان، گیلان، البرز و تهران به دلیل بارش برف و احتمال ریزش بهمن در این محورها خبر داد.

علی اكبر آشوری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: محور شمشك ـ دیزین واقع در استان‌های البرز و تهران به دلیل بارش برف و احتمال ریزش بهمن و محور شهداد ـ نهبندان واقع در استان كرمان به دلیل سیلاب تا اطلاع بعدی مسدود است.

وی با بیان اینكه محور پونل به خلخال نیز واقع در استان گیلان بدلیل بارش برف و احتمال ریزش بهمن مسدود شده است، افزود: محور سیرجان - بندرعباس در استان هرمزگان بدلیل انجام عملیات اجرای سامانه روشنایی و نصب جت فن در تونل 17 شهریور تا 20 بهمن ماه جاری همه روزه از ساعت 7 تا 17 مسدود خواهد بود و تردد دو طرفه در محور بندرعباس - سیرجان به عنوان مسیر جایگزین انتخاب شده است.

آشوری اظهار داشت: محور كندوان واقع در استان های مازندران و البرز به دلیل عملیات تعریض تا 16بهمن ماه سال جاری روزهای یكشنبه – دوشنبه و سه شنبه(بجز روزهای تعطیل) از ساعت 21 تا 8 صبح روز بعد مسدود خواهد بود و مسیرهای شمالی بعنوان مسیر جایگزین این محور تعیین شده است.

همچنین محور قم ـ گرمسار و بالعكس واقع در استانهای تهران‏، سمنان و قم به علت انجام عملیات راهسازی تا 30 بهمن ماه سال جاری مسدود و مسیر جایگزین برای خودروهای سواری آزادراه قم ـ تهران، برای وسایل نقلیه سنگین محور قدیم قم ـ تهران و در ادامه برای تمام خودروها، جاده امام ‌رضا(ع) به سمت گرمسار توصیه شده است.

تردد در آزادراه ارومیه – تبریز واقع در استان آذربایجان ‌غربی حدفاصل كیلومتر 24 تا 35 تا 15 اسفند ماه سال جاری بدلیل اجرای عملیات روكش آسفالت با رعایت تمام جوانب احتیاط صورت می گیرد.

محور اصفهان - شهركرد نیز واقع در استان اصفهان حدفاصل كیلومتر 18 تا 19 همچنان تا 24 اسفند ماه سال جاری به ‌طور 24 ساعته، بدلیل عملیات احداث مترو مسدود و تردد در این مسیر از كنارگذر احداثی با رعایت تمام جوانب احتیاط و توجه به علایم ایمنی انجام می‌شود.

رانندگان در محور نیشابور ـ مشهد واقع در استان خراسان رضوی تا كیلومتر 2 این محور ملزم هستند تا 15 بهمن ماه سال جاری به دلیل احداث پل زیرگذر میدان باغرود‏، تردد خود را از كنارگذر احداثی انجام دهند.

در محور گرمسار – سمنان واقع در استان سمنان نیز رانندگان وسایط نقلیه بدلیل انجام عملیات اجرای پل تقاطع غیر همسطح سرخه (كیلومتر 18 باند شمالی) تا 15 بهمن ماه سال جاری باید با رعایت تمام جوانب احتیاطی تردد كنند.

همچنین در محور لار – جهرم واقع در استان فارس كیلومتر 101، تونل بزن از روز جاری تا دهم بهمن ماه سال جاری از ساعت 7 تا 17 بدلیل اجرای عملیات تكمیل احداث سیستم روشنایی تونل، تردد رانندگان با محدودیت و رعایت تمام جوانب احتیاط انجام می شود.

مدیر مركز مدیریت راههای كشور توصیه كرد: هموطنان برای آگاهی از آخرین وضعیت راههای كشور می توانند با شماره تلفن گویای 88925252 و 141 تماس بگیرند و یا اینكه به وب سایت iran141.ir مراجعه كنند.

وی با اشاره به میزان تردد خودرو در برخی از محورهای مواصلاتی كشور، گفت: طی 24 ساعت گذشته تردد پنج میلیون و 554 هزار و 301 خودرو در محور استانهای البرز ، تهران ، زنجان و قم به ثبت رسیده است.

آشوری در پایان اظهار داشت: تردد این خودروها طی 24 ساعت گذشته در محورهای مواصلاتی استانهای یادشده، توسط 807 تردد شمار به ثبت رسیده كه میزان آن نسبت به روز قبل از آن حدود 12 درصد كاهش نشان می دهد.

اقتصام(4)1108**1558
۰ نفر