۵ بهمن ۱۳۹۲، ۱۲:۵۳
کد خبر: 81009718
T T
۰ نفر

انتشار دو آلبوم موسیقی

۵ بهمن ۱۳۹۲، ۱۲:۵۳
کد خبر: 81009718
انتشار دو آلبوم موسیقی

تهران - ایرنا- آلبوم موسیقی سروشان با صدای محسن كرامتی و علیرضا حاجی طالب و آلبوم شب شرجی با صدای زمان نورانی منتشر شد.

به گزارش روز شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا ، محمد امین اكبرپور بوده به عنوان آهنگساز با بهره گیری از اشعار سعدی، مولانا، امیر خاكسارو هوشنگ ابتهاج (ه. ا. سایه) قطعات را تدوین كرده است.

محمدباقر زینالی (كمانچه)، یاشار مهاجری (سنتور)، وفا مصباحی (نی)، ساناز خزایی (عود)، مجید علیزاده (تنبك)، سیاوش كریمی‌نژاد (دف، دایره و دمام)، احمد اكبرپور (سنج)، محمدامین اكبرپور (تار، سه تار و بم تار) از اعضا و نوازندگان این گروه هستند.

در این آلبوم موسیقی 9 قطعه همچون مقدمه سروش (به همراه آواز و تار)، تار و آواز دشتی، سروشان، تك‌نوازی سه‌تار (درآمد دلكش)، ضربی دلكش (به همراه آواز و كمانچه)، نغمه عشق، سنتور و آواز مثنوی، راهروان و رِنگ مادر عرضه شده است.

این آلبوم موسقی در گونه سنتی عرضه شده و همچنین میكس و مسترینگ آن را محمد باقر زینالی برعهده داشته است .* آلبوم موسیقی شب شرجی روانه بازار شد

'شب شرجی' با صدای زمان نورانی از سوی انتشارات ریز موج روانه بازار موسیقی شد.

آهنگسازی قطعات توسط كوروش ارغوان، افشین سلیمانی، رامین آریا، اشكان آریا، هاشم دادگر، شهرام پویا انجام شده است و تنظیم قطعات به عهده هاشم دادگر، كیان بزرگمهری فرد، رامین آریا، اشكان آریا بوده است.

در این آلبوم از اشعار افشین سلیمانی و زمان نورانی بهره گرفته شده است و همچنین رامین آریا ، كیان بزرگمهری فر، هاشم دادگر و اشكان آریا به عنوان نوازنده ایفای نقش می كنند.

این آلبوم موسیقی در قالب 10 قطعه عرضه شده و میكس و مسترینگ آن را اشكان آریا برعهده دارد.

فراهنگ (2) ** 9252**1588

سرخط اخبار فرهنگ