۱۱ دی ۱۳۹۲، ۹:۵۹
کد خبر: 80975505
T T
۰ نفر
مدیر مسئول روزنامه بهار هفته آینده پای میز محاكمه

تهران-ایرنا-روزنامه بهار كه پیشتر به دلیل انتشار مقاله ای توسط هیات نظارت بر مطبوعات توقیف شده است، یكشنبه آینده( 15دی ماه) محاكمه می شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا،دادگاه رسیدگی به اتهامات مدیر مسئول روزنامه توقیف شده بهار در شعبه 76 دادگاه كیفری استان تهران به ریاست قاضی سیامك مدیر خراسانی برگزار می شود.

سعید پورعزیزی مدیر مسئول روزنامه بهار پیشتر گفته بود كه در این دادگاه علاوه بر موضوع توقیف روزنامه به چند اتهام دیگر كه مربوط به شماره های سال گذشته است رسیدگی می شود.

بر اساس این گزارش روزنامه بهار اول آبان ماه امسال مقاله ای را با عنوان «امام؛ پیشوای سیاسی و یا الگوی ایمانی؟» منتشر كرد و سپس به دلیل برخی مطالب آن مقاله، مسئولان این روزنامه با انتشار نامه ای در تاریخ چهارم آبان ماه از توقف خودخواسته انتشار «بهار» خبر دادند.

اما این پایان كار نبود و ششم آبان ماه نیز با حكم هیأت نظارت بر مطبوعات روزنامه بهار توقیف و پرونده آن به قوه قضاییه ارسال شد.

شعبه چهارم دادسرای فرهنگ و رسانه مدیر مسئول روزنامه بهار را احضار و برای وی قرار وثیقه صادر كرد كه به دلیل فراهم نبودن وثیقه و پایان وقت اداری، پورعزیزی در بازداشتگاه دادسرای اوین زندانی و در نهایت شامگاه سیزدهم آبان ماه با تودیع وثیقه 200 میلیون تومانی آزاد شد.

پس از بازداشت مدیر مسئول روزنامه بهار و آزادی وی با تودیع قرار وثیقه، حجت الاسلام محسنی اژه ای، دادستان كل كشور و سخنگوی قوه قضاییه از بازداشت نویسنده مقاله روزنامه بهار خبر داد و به گفته پورعزیزی مدیر مسئول روزنامه بهار، نویسنده این مقاله همچنان در بازداشت به سر می برد.

اجتمام(4)**9140**
۰ نفر