۲۸ آبان ۱۳۹۲، ۱۴:۳۸
کد خبر: 80911110
T T
۰ نفر
رایزن فرهنگی ایران در بیروت شهید نشده است

تهران - سخنگوی وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران گفت كه حجت الاسلام و المسلمین «ابراهیم انصاری» رایزن فرهنگی ایران در بیروت شهید نشده است.

«مرضیه افخم» در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: طبق آخرین اطلاعات دریافت شده از سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت رایزن فرهنگی ایران بشدت مجروح شده و حال وی وخیم است.

به رغم اعلام قبلی شهادت حجت الاسلام انصاری، افخم گفت كه منابع بیمارستانی كه رایزن فرهنگی ایران به آن منتقل شده است، گفته اند كه علائم حیاتی انصاری وجود دارد اما حال وی وخیم است.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: طبق آخرین تماس ها كه لحظاتی پیش با سفارتخانه جمهوری اسلامی ایران در بیروت گرفته شد و آخرین اخباری كه همكاران ما در سفارت از بیمارستان دریافت كرده اند، اعلام می شود كه رایزن فرهنگی ایران به شهادت نرسیده است.

افخم خاطرنشان كرد: بدین ترتیب خبر نخست مبنی بر شهادت حجت الاسلام والمسلمین انصاری، اصلاح می شود.

وی همچنین گفت:رژیم صهیونیستی با استفاده از روش ایجاد بحران و تشكیل ناامنی درصدد ناامن كردن لبنان و منطقه است.

سخنگوی وزارت امور خارجه یادآور شد: رژیم صهیونیستی با ادامه ایجاد بحران و ناامنی به حیات خود ادامه می دهد و ماهیت این رژیم كاملا شناخته شده است .

افخم تاكید كرد كه این برای اولین بار نیست كه رژیم صهیونیستی صحنه لبنان را ناامن می كند.

وی با بیان این كه شرایط منطقه شرایط حساسی است، خاطر نشان كرد: این شرایط حساس عوامل و ریشه های متعددی دارد، آنچه مسلم است مردم فهیم لبنان با هوشیاری مانع از تداوم این اقدامات خواهند شد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره تروریست را در هر شكلی محكوم كرده است و با هوشیاری می توان این مرحله را پشت سرگذاشت.

سیام**9012**1478**1058**1336
۰ نفر

سرخط اخبار فرهنگ