۲۹ مهر ۱۳۹۲، ۱۹:۳۸
کد خبر: 80869242
T T
۰ نفر

تهران- رييس مجلس شوراي اسلامي با تاكيد بر حمايت كامل مجلس از گسترش همه جانبه روابط جمهوري اسلامي ايران با غنا ، نقش همكاري هاي پارلماني را در اين چارچوب بسيار مهم برشمرد.

به گزارش ايرنا به نقل از اداره اخبار و رسانه هاي گروهي مجلس شوراي اسلامي، «علي لاريجاني» بعدازظهر امروز دوشنبه در ديدار «ادوارد دو آجاهو» رييس مجلس غنا و هيات همراه در تهران اين مطلب را بيان كرد.

لاريجاني با بيان اين كه روابط دو كشور، مناسباتي صميمانه و رو به پيشرفت است، گفت: بعد از پيروزي انقلاب اسلامي، سياست جمهوري اسلامي ايران گسترش و توسعه همكاري هاي نزديك و دوستانه با كشورهاي آفريقايي در حوزه هاي مختلف به ويژه روابط اقتصادي بوده است.

رييس مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان كرد: نگاه دولت و ملت ايران در اين راستا به تقويت بيش از پيش مناسبات با غنا بسيار مثبت است.

لاريجاني با اشاره به كمك ها و حمايت هاي جمهوري اسلامي ايران از كشور آفريقايي غنا در زمينه هاي توسعه روستايي و صدور خدمات كشاورزي، خاطر نشان كرد: جمهوري اسلامي ايران از ظرفيت هاي وسيعي در عرصه هاي گوناگون اقتصادي، صنعتي و فناوري برخوردار است كه براي توسعه و پيشرفت غنا كمك شاياني خواهد بود.

رييس مجلس شوراي اسلامي در همين زمينه آمادگي كشورمان را براي صدور خدمات فني – مهندسي، صنايع خودروسازي و ساختمان سازي و زير ساخت هاي لازم براي توسعه و پيشرفت غنا اعلام كرد.

لاريجاني همچنين تقويت روابط و همكاري اقتصادي في مابين را عاملي براي ايجاد مناسباتي پايدار در ساير حوزه ها دانست.

رييس مجلس غنا نيز دراين ديدار ضمن قدرداني از حمايت و كمك هاي كشورمان به ويژه در زمينه آموزش روستايي، توسعه بهداشت و درمان گفت: دولت و مردم غنا از تقويت و گسترش روابط نزديك دوستانه با جمهوري اسلامي ايران حمايت مي كنند.

«ادوارد دو آجاهو» تصريح كرد: همه گروه هاي سياسي در غنا بر اهميت توسعه روابط با ايران تاكيد دارند.

رييس مجلس غنا انتقال تجارب ايران در زمينه هاي مختلف صنعتي، بهداشتي و كشاورزي را براي كشورش بسيار مهم توصيف كرد.

آجاهو افزود: بايد از تمام ظرفيت هاي موجود براي توسعه و گسترش همكاري هاي اقتصادي في مابين بهره برد.

وي همچنين ابراز اميدواري كرد كه سفر هيات پارلماني غنا به جمهوري اسلامي ايران فصل جديدي در مراودات پارلماني دو كشور بگشايد.

سيام(1)**9129**1478

سرخط اخبار سیاست خارجی