۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲، ۱۲:۳۸
کد خبر: 80652103
T T
۰ نفر

رييس كميسيون عمران: مسكن مهر، اقدام ستودني دولت است

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲، ۱۲:۳۸
کد خبر: 80652103
رييس كميسيون عمران: مسكن مهر، اقدام ستودني دولت است

اروميه - رييس كميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي گفت: طرح مسكن مهر، اقدام ستودني و قابل دفاع دولت است و بايد در دولت يازدهم هم ادامه يابد.

علی اكبر آقایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دولت آقای احمدی نژاد با شعار عدالت محوری به میدان آمد و با وجود سختی ها و فشارهای فراوان توانست به اهداف و شعارهای خود جامه عمل بپوشاند كه مسكن مهر یكی از آنهاست.

وی اضافه كرد: دولت دهم برای بهره مندی اقشار كم درآمد از مسكن مورد نیاز، این اقدام مهم را انجام داد و در سایه این حركت دولت، بسیاری از خانواده ها از مسكن مناسب بهره مند شدند و ادامه این حركت در دولت دهم نیز ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

وی اظهار كرد: متوقف ساختن مسكن مهر بر مشكلات جامعه می افزاید و طبقات پائین جامعه را با مشكلات متعددی روبه رو می كند.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: كمتر استانی را می توان یافت كه در روستاها و شهرهای آن این اقدام دولت عملیاتی نشده باشد.

آقایی گفت: اگرچه این طرح همراه با برخی نقاط ضعف نیز بود اما شرایط كنونی جامعه و افزایش قیمت مسكن و توان پائین مردم برای تهیه مسكن، دولت بعدی را ملزم می سازد این سیاست و ابتكار دولت دهم را ادامه داده و علاوه بر این برای از بین بردن نقاط ضعف آن تلاش كند.

وی افزود: دولت آینده باید تمام تلاش خود را به كار ببندد و موانع موجود بر سر راه مسكن مهر را از بین برده و بستر مناسبی برای برخورداری محرومان از مسكن فراهم كند.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی اظهار كرد: بی اعتنایی به این اقدام دولت و فراموشی آن ضربات جبران ناپذیری به اقشارآسیب پذیر جامعه وارد می كند و تبعات ناخوشایندی به دنبال دارد.

وی افزود: علیرغم احداث بیش از دو میلیون مسكن مهر در كشور در سال گذشته، هنوز مشكل مسكن اقشار محروم جامعه حل نشده و مردم برای بهره مندی از مسكن مهر نیز با مشكلات مختلفی مواجه هستند بنابر این برای تسهیل در دستیبابی مردم به این امكانات و بهره مند شدن طبقات ضعیف جامعه از نعمت مسكن، دولت بعدی باید با درایت و دقت بیشتری عمل كند.

8135/581/ 1645
۰ نفر