۱۸ مهر ۱۳۹۱، ۱۵:۳۲
کد خبر: 80362747
T T
۰ نفر
خراسان جنوبي رتبه دوم ساخت و ساز مسكن مهر را داراست

استاندار خراسان جنوبي گفت: بر اساس ارزيابيهاي مراجع قانوني و ذيصلاح كشور، اين استان در ساخت و ساز مسكن مهر رتبه دوم كشور را به خود اختصاص داده است.

'قهرمان رشید' در این زمینه آماری ارائه نكرد و افزود: خراسان جنوبی در خدمات زیربنایی و روبنایی نیز عملكرد مطلوبی از خود اراده كرده است.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، وی ظهر امروز در جمع مردم قاین اظهار داشت: خراسان جنوبی همچنین كمترین نرخ بیكاری در كشور را به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به گازرسانی به نقاط مختلف خراسان جنوبی افزود: از ابتدای دولت نهم تاكنون بیش از 90 درصد جمعیت شهری و 20 درصد جمعیت روستایی استان از نعمت گاز بهره مند سده اند.

مقام عالی دولت در خراسان جنوبی ادامه داد: در این استان بیش از 600 میلیارد تومان در دولت نهم و دهم در بحث گازرسانی هزینه شده است.

وی با بیان اینكه دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران احترام خاصی برای مردم قائل است، گفت: امروز میانگین یارانه دولت برای گازرسانی در شهرستانهای درمیان و سربیشه برای هر خانوار 20 میلیون تومان است.

وی اذعان داشت : در مباحث مختلف، در استان خراسان جنوبی تحولی بنیادین صورت گرفته ، این در حالیست كه در جمهوری اسلامی ایران نیز در حال توسعه، پیشرفت و تكامل در ابعاد مختلف است.

استاندار خراسان جنوبی تاكید كرد: باید تقویت وحدت و انسجام زیر چتر ولایت فقیه و با تلاش و اهتمام همه مسئولان انجام شود.

وی با اشاره به مباحث تنظیم بازار استان یادآور شد: در این بخش و تامین نیازهای ضروری مردم كمترین نرخ تورم در خراسان جنوبی بوده است كه این امر برگفته از تلاش مسئولان و مشاركت عمومی مردم است.665/110

سرخط اخبار استان‌ها