۲۵ شهریور ۱۳۹۱، ۱۱:۵۱
کد خبر: 80323251
T T
۰ نفر
قاري و حافظ ايراني رتبه نخست مسابقات دانشجويان جهان را كسب كردند

تبريز- 'مجيد فقيه' و 'ابوذر كرمي'، نمايندگان ايران در چهارمين دوره مسابقات بين المللي قرآن دانشجويان جهان، رتبه نخست را به ترتيب در رشته هاي قرائت و حفظ اين دوره از مسابقات را كسب كردند.

'محمد مهدی عزالدین' از لبنان و 'عنایت الله عصمت یار' از افغانستان نیز به عنوان نفرات دوم و سوم در رشته قرائت معرفی شدند.

بر اساس رای هیات داوران، 'محمد المصطفی والد الشیخ احمد' حافظ موریتانیایی و 'محمد محمد خوفاجی الهلاوی' از مصر هم رتبه های دوم و سوم بخش حفظ كل قرآن كریم را به دست آوردند.

همچنین 'عباس علی سید' از آلمان، 'عبدالله احمد حسن' از كویت و 'قاسم احمد رضی احمد حسن' از بحرین حایز رتبه های چهارم تا ششم در رشته قرائت شدند.

'انصارالدین انصار' از اندونزی، 'مهتدی عبدالحی اوف' از تاجیكستان، 'فاروق اعظم' حافظ قطری و 'ابوبكرعلی موبتی'، از اوگاندا به ترتیب مقام های چهارم تا هفتم را در رشته حفظ به دست آوردند.

در آیین پایانی چهارمین دوره مسابقات بین المللی قرآن دانشجویان مسلمان در مصلی امام خمینی(ره) تبریز با حضور حجت الاسلام 'محمدتقی آل هاشم'، امام جمعه موقت تبریز، حجت الاسلام سید 'مهدی تقوی'، دبیر مسابقات، 'محمود صلاحی'، استاندار خراسان رضوی، 'محمدحسین یادگاری'، رییس جهاد دانشگاهی، 'محمدحسین محمدزاده'، مدیر رادیو قرآن، 'علیرضا نوین'، شهردار تبریز و 'عباس صدری'، نماینده آیسیسكو در تهران و 'حسن بیادی'، عضو شورای شهر تهران از برگزیدگان تجلیل شد.

به برگزیدگان چهارمین دوره مسابقات قرآن دانشجویان مسلمان جهان، لوح تقدیر و تندیس اهدا شد.

همچنین به نفرات اول جایزه نقدی به میزان 10هزار دلار و نفرات دوم و سوم به ترتیب هفت هزار و پنج هزار دلار تقدیم شد.

در این آیین برگزار كنندگان سومین دوره مسابقات به ویژه استاندار خراسان رضوی و 'عیسی علیزاده'، دبیر این دوره مورد تجلیل قرار گرفتند.

تلاوت آیاتی از كلام الله مجدید توسط 'عبدالفتاح طاروتی'، قاری ممتاز مصری پایان بخش این آیین بود.

1003/645/587/ 1645
۰ نفر