۱۳ شهریور ۱۳۹۱، ۱۵:۳۱
کد خبر: 80306800
T T
۰ نفر
ساكت: فولاد ماهان در اولين رشته آييني ثبت شده در يونسكو تيم داري مي كند

اصفهان – مديرعامل فولاد ماهان سپاهان با بيان اينكه اين باشگاه در اولين رشته آييني ثبت شده در يونسكو تيم داري مي كند، گفت: تيم ورزش هاي زورخانه اي گل سر سبد تيم هاي ورزشي اين باشگاه است.

به گزارش ایرنا و به نقل از روابط عمومی باشگاه فولاد ماهان سپاهان، 'محمدرضا ساكت ' روز دوشنبه در مراسمی كه به مناسبت فرارسیدن روز ملی فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای برگزار شد افزود: امام راحل درباره اهمیت و جایگاه ورزش های زورخانه ای و تلاش برای تقویت یاد خدا و امیرالمومنین (ع) توسط ورزشكاران توصیه فرموده بودند.

وی با بیان اینكه باشگاه فولاد ماهان سپاهان افتخار دارد در مهم ترین و فرهنگی ترین رشته ورزشی كشور تیم داری كند، خاطرنشان كرد: این تیم تلاش می كند در قالب ورزش باستانی فرهنگ و اعتقادات دینی را با ورزش قهرمانی و پهلوانی عجین كند.

وی تصریح كرد: این باشگاه توجه به مسایل اخلاقی و جوانمردی را در راس كار خود قرارداده و به یاری خدا حضور فعالی در ورزش پهلوانی خواهد داشت.

رییس هیات ورزش های پهلوانی و زورخانه ای نیز در این مراسم به روند رو به رشد ورزش های باستانی در كشور اشاره كرد و گفت: با ثبت این رشته به عنوان اولین رشته آیینی در یونسكو، نامگذاری 17 شوال به نام روز ورزش های پهلوانی و زورخانه ای و انتخاب اصفهان به عنوان پایتخت فرهنگ پهلوانی و ورزش های زوخانه ای زمینه توجه بیشتر به این رشته را بیش از پیش فراهم كرده است.

'سیدرضا اخروی' با بیان اینكه ورزش زورخانه ای با برخورداری از فرهنگ قوی، وسیع و پویا قابل تعمیم به همه بخش ها و لایه های زندگی مردم جامعه است، خاطرنشان كرد: ورزش های زورخانه ای تنها به یك ورزش خلاصه نمی شود و می تواند سرنوشت زندگی افراد را تغییر دهد.

وی گفت: مراسم های گلریزان و پهلوانی تنها بخشی از فواید توجه به ورزش های زورخانه ای و پهلوانی است كه همواره یار و مددكار زندانیان بوده است.

براساس این گزارش اعضای تیم ورزش های زورخانه ای باشگاه فولادماهان سپاهان را ' علی جلی جو' ، ' ابوالفضل طاووسی' ، ' نوید سید احمدیان '، 'امین شهریاری ' ، ' حمید جوادی ' ، ' سید جلال صالحی ' ، ' مهدی تمولی ' و ' علی صالحیان ' تشكیل می دهند كه زیر نظر ' جلال زهرایی ' سرمربی و نیز ' مسعود ملكی ' مربی تیم هنرهای فردی فعالیت دارند.

همچنین سرپرستی این تیم بر عهده ' علی خیام نیا ' است.

د / 90/1011

سرخط اخبار استان‌ها