۱۰ شهریور ۱۳۹۱، ۱۳:۵۰
کد خبر: 80301752
T T
۰ نفر
جنبش عدم تعهد ظرفيتي براي عبور از تحولات به سمت نقطه مطلوب است

تهران - رييس‌جمهوري اسلامي ايران تاكيد كرد: جنبش عدم تعهد ظرفيت بسيار مناسبي براي كمك به كشورها و ملت‌ها در جهت عبور از تحولات موجود به سمت نقطه‌اي مطلوب است.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد پیش از ظهر امروز (جمعه) در دیدار رییس مجلس ملت الجزایر با وی در حاشیه آخرین روز از شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد با بیان اینكه امروز مسایل مهمی پیش روی كشورهای عضو جنبش عدم تعهد وجود دارد، گفت: مطمئناً جنبش عدم تعهد نمی‌تواند همه این مسایل را مورد توجه قرار داده و یا آنها را حل كند اما این جنبش بنیان‌های خوبی داشته و برخلاف سازمان ملل كه توسط برخی سلطه‌گران اداره می‌شود، در راستای دوستی، محبت و عدالت ایجاد شده است.

رییس‌جمهوری با اشاره به اینكه جنبش عدم تعهد در حال حاضر فاقد ساختارهای لازم برای تأثیرگذاری و حل مشكلات كشورهای عضو است، تصریح كرد: باید با تلاش و همكاری همه كشورهای عضو این جنبش نهادهای لازم را در آن برای تحقق اهداف ایجاد كنیم.

احمدی‌نژاد روابط ایران و الجزایر را بسیار خوب و برادرانه توصیف كرد و اظهار داشت: دولت و ملت ایران همواره در كنار برادران خود در الجزایر هستند.

رییس مجلس ملت الجزایر نیز در این دیدار برگزاری موفقیت‌آمیز شانزدهمین اجلاس جنبش عدم تعهد را موجب وحدت رویه در تصمیم‌گیری‌ها و اقدامات كشورهای عضو دانست و خاطر نشان كرد: دولت الجزایر در كنار جمهوری اسلامی ایران همه توان خود را برای تحقق اهداف جنبش عدم تعهد بكار خواهد گرفت.

وی همچنین با اشاره به روند رو به رشد مناسبات همه جانبه تهران – الجزیره خواستار توسعه روابط همه جانبه كشورش با جمهوری اسلامی ایران شد.

سیام**7378**
۰ نفر