۲۸ مرداد ۱۳۹۱، ۱۹:۰۱
کد خبر: 80283294
T T
۰ نفر
اعلام آمادگي يونيسف براي كمك به زلزله زدگان آذربايجان شرقي

تهران - نماينده صندوق كودكان سازمان ملل متحد در ديدار با دبيركل جمعيت هلال احمر، آمادگي يونيسف براي كمك و همكاري به آسيب ديدگان زلزله اخير در استان آذربايجان شرقي را در زمينه استقرار سرويس هاي بهداشت و حمام صحرايي ، حمايت هاي روحي و رواني و ... اعلام كرد.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی جمعیت هلال احمر‏، 'محمد المنیر صفی الدین'، نماینده صندوق كودكان سازمان ملل متحد در دیدار با 'ظاهر رستمی'، دبیركل جمعیت هلال احمر ضمن تسلیت و ابراز تاسف از وقوع حادثه زلزله در سه شهر ورزقان، اهر و هریس و وارد آمدن خسارات جانی و مالی به روستاهای استان آذربایجان شرقی خواستار افزایش همكاری ها برای تسریع روند كمك رسانی به بازماندگان این حادثه شد.

صفی الدین پس از بازدید از مناطق زلزله زده یكی از نیازهای مهم و اضطراری آسیب دیدگان را توجه و رسیدگی به وضعیت بهداشتی آنها و بهداشت محیط مناطق زلزله زده عنوان كرد و افزود: یونیسف آمادگی كامل دارد تا در ادامه امداد رسانی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به آسیب دیدگان برای جلوگیری از بروز بیماری های شایع و پر مخاطره پس از حادثه، اقدام به نصب سرویس های بهداشتی و حمام های صحرایی در روستاهای زلزله زده كند.

وی در ادامه آمادگی یونیسف برای همكاری در زمینه جمع آوری پسماندها و زباله های مناطق زلزله زده و همچنین ارائه فعالیت های آموزشی و تفریحی به كودكان زلزله زده را اعلام كرد و خواستار مساعدت در زمینه بازسازی های فیزیكی و حمایت های روحی و روانی آسیب دیدگان شد.

نماینده صندوق كودكان سازمان ملل با بیان اینكه توانمندی های جمعیت هلال احمر در امداد رسانی به حوادث در داخل و خارج از كشور بر كسی پوشیده نیست و آثار آن هنوز در پاكستان و سومالی به چشم می‌خورد افزود: یونیسف به منظور تكمیل فعالیت های امدادی جمعیت هلال احمر در این حادثه تهیه اقلام بهداشتی زنان و كودكان را نیز در برنامه دارد كه با موافقت جمعیت هلال احمر اجرا می شود.

در ادامه دبیركل جمعیت هلال احمر نیز با مثبت ارزیابی كردن عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر در زلزله اخیر استان آذربایجان شرقی و رضایتمندی رهبر معظم انقلاب از نحوه كمك رسانی به آسیب دیدگان گفت: در راستای ارسال اقلام امدادی به مناطق آسیب دیده تاكنون یك هزار دستگاه سرویس بهداشتی به منطقه ارسال شده است و علاوه بر آن ارائه خدمات بهداشتی خاص به زنان و كودكان در دستور كار قرار داده شده اما با توجه به شدت و وسعت حادثه برای دریافت كمك ها و امكانات جدید برای یاری رسانی مناسب تر به هموطنانمان آماده همكاری برای دریافت كمك های بشردوستانه یونیسف هستیم.

ظاهر رستمی همچنین خواستار توسعه همكاری ها با صندوق كودكان سازمان ملل در زمینه جوانان و مجتمع های آموزشی در آینده شد.

عصر شنبه هفته گذشته دو زمین لرزه به بزرگی 6.2 و شش درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) شهرستان‌های اهر، ورزقان و هریس در شمال شرقی آذربایجان شرقی را لرزاند.

این سه شهرستان به ترتیب با 150 و 50 و 62 هزار نفر جمعیت در 116، 97 و 110 كیلومتری شمال شرقی تبریز مركز استان قرار دارند.

اجتمام**1348**
۰ نفر