۲۵ مرداد ۱۳۹۱، ۱۴:۵۲
کد خبر: 80278295
T T
۰ نفر

روز قدس روز شناخت منافقين از متعهدين است

۲۵ مرداد ۱۳۹۱، ۱۴:۵۲
کد خبر: 80278295
روز قدس روز شناخت منافقين از متعهدين است

تهران- مديركل دفتر مطالعات فرهنگي و برنامه‌ريزي اجتماعي، روز قدس را روز تبيين منافقين از متعهدين دانست و از انتشار ويژه‌نامه روز جهاني قدس خبر داد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مطالعات فرهنگی و برنامه‌ریزی اجتماعی، 'علی آدمی' با تاكید بر سخنان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در تبیین روز قدس، گفت: همانطور كه امام خمینی (ره) فرمودند روز قدس روزی است كه تفاوت بین منافقین و متعهدین آشكار خواهد شد.

وی یا یادآوری اینكه هر سال در آخرین جمعه ماه مبارك رمضان میلیون‏ها مسلمان در سراسر جهان فریاد مظلومیت فلسطین و نابودی رژیم صهیونیستی سر می‏دهند، افزود: این فریادهاست كه موجب شده تا رژیم مصنوعی اسرائیل با گذشت بیش از 60 سال همچنان با بحران مشروعیت و بقا روبه رو باشد.

وی با طرح این پرسش كه 'این ابتكار چگونه و با چه هدفی عملی شد؟' گفت: پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) در ایران جان تازه‏ای به ملت‏های مظلوم منطقه و خصوصا مردم فلسطین داد.

وی ادامه داد: سقوط مهره غربی و دوستدار اسراییل در ایران موجی از امید را در منطقه ایجاد كرد و موجب شكل‏گیری گروه‏های اسلامی و جهادی در منطقه شد و به مساله مبارزه با رژیم غاصب صهیونیستی در جهان بعدی مذهبی و اسلامی بخشید.

آدمی با بیان اینكه موضوع قدس و فلسطین مساله‏ای كلان و فرا ملی در دنیای اسلام است، ادامه داد: در سایه سار این روز ملت‏های مسلمان در هر نقطه از عالم با فهم درست شرایط می‏توانند علاوه بر تلاش برای نابودی رژیم صهیونیستی و آزادی ملت فلسطین، خود نیز از زیر یوغ قدرت‌های مستكبر نجات پیدا كنند.

وی توضیح داد: امروز با گذشت نزدیك به سی سال در خاورمیانه شاهد بیداری ملت‏های مسلمان منطقه و ذلت مستكبرین هستیم كه بدون تردید اكنون یكی از پیامدهای آشكار و عینی آن دشوارتر شدن شرایط زیست رژیم صهیونیستی در این منطقه است.

مدیركل دفتر مطالعات فرهنگی و برنامه‌ریزی اجتماعی همچنین بر نقش دانشگاهیان در تبیین مقاومت و بیداری اسلامی نیز اشاره كرد و افزود: برگزاری كرسی‌های آزاداندیشی در حوزه فلسطین، پایداری و بیداری اسلامی باعث ترویج ادبیات پایداری و گفتمان مقاومت در میان دانشجویان خواهد شد.

آدمی با بیان‌ اینكه مساله فلسطین نقطه‌ ثقل مباحث پیرامون بیداری اسلامی و مقاومت است، ابراز امیدواری كرد سال آینده تحصیلی سالی پربار در زمینه مقاومت و پایداری باشد و ادبیات مقاومت در همه زمینه‌ها از جمله فرهنگ و اقتصاد به یك استراتژی در دانشگاه‌های كشور تبدیل شود.

مدیر كل دفتر مطالعات فرهنگی و برنامه‌ریزی اجتماعی به فعالیت‌های این دفتر در خصوص بیداری اسلامی و مساله فلسطین اشاره كرد و گفت: پشتیبانی دانشگاه‌ها و تجهیز كتابخانه‌های دانشگاهی با موضوع فلسطین و مقاومت و راه‌اندازی ستادی برای تامین و تدوین محتوای فصول آموزشی رشته‌های مرتبط با بیداری اسلامی و مقاومت و پایداری از جمله این فعالیت‌هاست.

وی همچنین به انتشار ویژه‌نامه روز قدس نشریه دانشگاه تمدن‌ساز اشاره كرد و گفت: ویژه نامه روز قدس نشریه 'دانشگاه تمدن ساز' در آستانه سالگرد روز جهانی قدس مطالبی را در خصوص این واقعه عظیم مشتمل بر مصاحبه و مقالات تخصصی به جامعه دانشگاهی ارایه كرده است.

فراهنگ** 1055
۰ نفر