۲۲ مرداد ۱۳۹۱، ۱۶:۱۲
کد خبر: 80272872
T T
۰ نفر
تهران اسفندماه ميزبان نمايشگاه بين المللي خودرو خواهد بود

تهران – پس از چند سال فاصله ، اسفندماه امسال محل دايمي نمايشگاه هاي بين المللي تهران، ميزبان نمايشگاه بين المللي خودرو خواهد بود .

به گزارش روز یكشنبه ایرنا به نقل از شركت سهامی نمایشگاه های بین المللی، این نمایشگاه جهت حمایت از تولیدات ملی و گسترش صنعت خودرو سازی بومی در ایران از اهمیت بالایی برخوردار است .

خودرو سازی از اجزا مهم تجارت و صنعت جهانی است و به دلیل ارتباط با بیش از 60صنعت دیگر ،به” لوكوموتیو صنایع “ مشهور است. در ساخت خودرو ، مجموعه ای از تكنولوژی رشته های مختلف صنعتی (فلزی، پلاستیك، شیمیایی، پارچه، عایق، شیشه، الكترو مكانیك، برق، الكترونیك،متالورژی و...)،طراحی، مدیریت و اقتصاد بكار رفته است و از شاخصه های توسعه یافتگی بشمار می رود.

دراین گزارش آمده است: اولین اتومبیل سواری كه وارد ایران شد یك دستگاه اتومبیل فورد بود كه در اوایل قرن بیستم از كشور بلژیك خریداری شد. این اتومبیل كه دود زیادی از آن خارج می‌شد به 'كالسكه دودی' معروف بود. بدنبال گسترش شهرنشینی میزان واردات خودرو از سال1300هجری شمسی (1920میلادی) افزایش یافت.

اغلب اتومبیل ها در آن سالها از كشورهای آمریكا و انگلیس وارد می‌شد.اولین اتومبیل ساخته شده در ایران اتومبیل 'پیكان' بود كه در شركت سهامی عام 'كارخانجات‌‌صنعتی ایران ناسیونال' تحت لیسانس كارخانه تالبوت انگلستان ساخته و در سال 1346 وارد بازار شد. تولید وانت، مینی‌بوس، اتوبوس نیز بتدریج در سالهای بعد در این كارخانه شروع شد.

برگزاری این نوع از نمایشگاه ها توسط شركت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران گامی موثر در جهت بهبود كیفیت تولیدات داخلی، خصوصاً صنعت خودروسازی ایرانی راخواهد بود.

شركت سهامی نمایشگاه ها از كلیه صنعتگران و تولیدكنندگان قطعات برای حضور در این نمایشگاه دعوت به عمل آورده تا با مشاركت خود در این نمایشگاه كمیت وكیفیت تولیدات خود را به جهانیان عرضه كنند.

اقتصام **1601**1319
۰ نفر

سرخط اخبار اقتصاد