۳۰ تیر ۱۳۹۱، ۱۰:۴۵
کد خبر: 80238447
T T
۰ نفر
آيت الله تسخيري :چالش هاي فراروي امت اسلامي بايد حكيمانه رفع شود

تهران - مشاور عالي مقام معظم رهبري در امور جهان اسلام گفت: چالش ها و مسايل فراروي جهان اسلام به منظور تشكيل امت واحد اسلامي بايد حكيمانه و خردمندانه بررسي و رفع شود.

آیت الله 'محمدعلی تسخیری' روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار معارف ایرنا افزود: در شرایط كنونی كه از یك طرف موج بیداری اسلامی هر روز در حال گسترش بوده و از طرف دیگر توطئه های عظیم استكبار در صدد ضربه زدن به اسلام است، باید فرصت ها را به خوبی مدیریت كرد.

وی ادامه داد: جهان اسلام اینك نیازمند جهش و تحرك اساسی است تا با اعمال مواضع وحدت گرایانه، به برخی اختلافات كه دسیسه دشمنان اسلام است، پایان داده و افق جدیدی را پیش روی امت اسلامی ترسیم كند.

مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام ادامه داد: امت اسلامی با رفع موانع و مشكلات باید در عمل نیز به گونه ای رفتار كند كه برای همه جهانیان الگو و اسوه قرار گیرد.

تسخیری یادآورشد: مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با وجود بیش از دو دهه فعالیت در جهت وحدت وانسجام امت اسلامی توانسته گام های مهم و مثبتی را بردارد اما هنوز كارهای بسیاری برای تحقق امت واحد اسلامی بر زمین مانده است.

مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام افزود: تشكیل خبرگزاری تقریب، توسعه دانشگاه مذاهب اسلامی ارتباط با 400 اجلاس بین المللی تنها بخش كوچكی از فعالیت های گسترده این مجمع در این رابطه است كه البته باید ادامه یافته و با شیوه و روش مناسب تری دنبال شود.

آیت الله تسخیری به تازگی از سمت دبیر كلی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی استعفا داد و با حكم رهبر معظم انقلاب به سمت مشاور عالی ایشان در امور جهان اسلام منصوب شد.

فراهنگ ** 1883
۰ نفر

سرخط اخبار فرهنگ