۱۰ تیر ۱۳۹۱، ۱۵:۴۲
کد خبر: 80207342
T T
۰ نفر
مجلس براي جمعيت هلال احمر رديف بودجه خاص اختصاص داده است

تبريز- معاون جمعيت هلال احمر كشور از اختصاص رديف بودجه خاص براي فعاليت هاي اين سازمان در مجلس شوراي اسلامي خبر داد.

محمد جعفریان روز شنبه در چهارمین همایش علمی كاربردی معاونان امور جوانان جمعیت هلال احمر مراكز استان ها افزود: با اختصاص ردیف بودجه ویژه و پایدار شدن این اعتبار در سال جاری وظیفه این سازمان را در انجام رسالت سازمانی در جهت غنی سازی اوقات فراغت جوانان سنگین تر می كند.

وی خاطرنشان كرد: بزرگترین سرمایه اجتماعی جمعیت هلال احمر كشور اعتماد مردم است.

وی گفت: حفظ و صیانت از این سرمایه عظیم اجتماعی نیازمند تلاش، همت و كوشش اعضای جوانان هلال احمر بوده و موجب پیشرفت و تعالی روز افزون خدمات این سازمان در جامعه خواهد شد.

مدیر كل جمعیت جوانان هلال احمر آذربایجان شرقی نیز در این همایش از تجهیز انبارهای امدادی این سازمان در سطح استان خبر داد.

عزیز نوری گفت: در حال حاضر 14 انبار امدادی در شهرهای استان وجود دارد و حدود 341 نیروی انسانی مشغول انجام خدمت به مردم هستند.

وی افزود: یك پایگاه پشتیبانی با تجهیزات كامل از قبیل یك فروند بالگرد در زمینی به مساحت 10 هكتار و سه پایگاه انبار امدادی اقماری در شهرهای تبریز و مرند در اختیار هلال احمر استان قرار دارد كه در حال تجهیز و به روز رسانی است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این همایش ایثار و از جان گذشتگی را یكی از شاخص های تعالی انسان برشمرد و گفت: سازمان هلال احمر از جمله دستگاه هایی است كه خدمت به دیگران را در سرلوحه كار خود قرار داده است.

پرویر آژیده افزود: تضمین آینده كشور در گرو توجه به جوانان بوده و ضروری است با تربیت اسلامی جوانان و غنی سازی اوقات فراغت این قشر از جامعه زمینه های ترقی و پیشرفت جامعه را فراهم كنیم.

این همایش با هدف بررسی طرح ها و برنامه های سال 91 در سالن كنفراس صخره ای روستای كندوان در شهرستان اسكو برگزار شد.

6120/587