۱۸ خرداد ۱۳۹۱، ۱۱:۰۰
کد خبر: 80171014
T T
۰ نفر
نشست امنيتي سنت پترزبورگ با حضور ايران آغاز به كار كرد

ايرنا بين الملل - مسكو - نشست بين المللي امنيتي سنت پترزبورگ روسيه امروز پنجشنبه با حضور مقام هاي امنيتي بيش از 60 كشور جهان از جمله جمهوري اسلامي ايران آغاز به كار كرد .

به گزارش ایرنا، از طرف ایران سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان به دعوت نیکلای پاتروشف دبیر شورای امنیت روسیه در راس هیاتی در این نشست بین المللی حضور دارد.

دبیران شورای امنیت، مشاوران امنیتی روسای جمهوری و نخست وزیران ، وزرا و روسای سرویس های امنیتی کشورها و همچنین روسا و مقامات سازمان های امنیتی بین المللی در این نشست دو روزه درباره مهمترین مسایل جهانی مانند امنیت انرژی ، مقابله با دزدان دریایی ، همکاری در تامین امنیت حوزه فناوری اطلاعات و انفورماتیک و تهدیدهای فضایی گفت و گو می کنند.

در حاشیه این نشست همچنین روسای هیات های کشورهای شرکت کننده در دیدارهای دوجانبه و چند جانبه آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی و موضوعات مورد علاقه را بررسی می کنند.

جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان بامداد پنجشنبه وارد مسکو شد و از آنجا به شهر تاریخی سنت پترزبورگ محل برگزاری نشست پرواز کرد و قرار است بعد از ظهر امروز در محل نشست با پاتروشف دبیر شورای امنیت روسیه و روسای هیات های تعدادی از کشورها دیدارهای دو جانبه داشته باشد.

سخنرانی در نشست بین المللی امنیتی سنت پترزبورگ از دیگر برنامه های جلیلی در روسیه است .

نشست سنت پترزبورگ سومین نشست بین المللی امنیت به میزبانی روسیه محسوب می شود. نخستین نشست در اکتبر 2010 در سوچی و دومین نشست در سپتامبر 2011 در یکاترینبورگ برگزارشده بود.

نشست بین المللی امنیتی سنت پترزبورگ با بیستمین سالگرد تاسیس شورای امنیت روسیه همزمان است.

برون مرزي**1423**