۷ خرداد ۱۳۹۱، ۱۳:۱۶
کد خبر: 80154548
T T
۰ نفر
سفرهاي استاني دولت ، حركت در مسيرتحقق عدالت اجتماعي است

شيراز- معاون امورحوزه ها و روحانيت نهاد نمايندگي ولي فقيه در استان فارس با تاكيد بر حمايت اين نهاد از تداوم سفرهاي استاني دولت، رهاوردهاي اين الگوي خدمت رساني دولت هاي نهم و دهم به مردم سراسر كشور را برشمرد و گفت: دولت در سفرهاي استاني در مسيرتحقق عدالت اجتماعي و توزيع عادلانه منابع گام برمي دارد.

حجت الاسلام امین رصاف، یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان داشت : سفرهای استانی دولت موجب تسهیل در امور اجرایی كشور شد و همچنین در قالب این سفرها ، منابع و ثروت های ملی به جای تمركز دركلانشهرها تا دورافتاده ترین روستاهای كشورهزینه شد و این امرمایه امیدواری مردم و اقشار كم درآمد است.

رصاف با اشاره به این كه این سفرها باید به عنوان یك الگو مورد توجه دولت های بعدی باشد ، گفت: در قالب سفرهای استانی ، مردم برخی روستاها پس از حدود 30 سال مسوولان را در میان خود مشاهده كردند و از این حیث این سفرها حیث، تاثیرات بسیار خوبی درجامعه داشته است.

وی بیان كرد: این كه مسوولان با گزارش های دریافتی از وضعیت مردم مطلع شوند تا این كه آنها با حضور در میان مردم مستقیما با مشكلات آنان آشنا شوند، بسیار تفاوت دارد.

معاون امور حوزه ها و روحانیت نهاد نمایندگی ولی فقیه در استان فارس ، تاثیر سفرهای استانی برعمران و توسعه مناطق مختلف كشور و همچنین دستاوردها و رهاوردهای این سفرها را برای همه مردم قابل درك و لمس دانست و گفت: اجرای برخی پروژه ها در كشور حدود 30 سال معطل مانده بود اما با در پیش گرفته شدن سفرهای استانی، می توان گفت در فاصله بسیار كوتاهی به اندازه دوره های قبل از دولت نهم ، كار و فعالیت صورت گرفت.

وی افزود: سفرهای استانی بر عمران و توسعه هر شهر و استانی تاثیرگذار بوده است و این امر در این مناطق مشهود است.

رصاف از موانعی نظیر كاغذ بازی های اداری بر سر اجرایی شدن برخی پروژه ها به عنوان مشكلی در ساختار اداری كشور یاد كرد و گفت: وقتی دولت در سفرهای استانی در صحنه حاضر شد، این مهم در فرایند امور اجرای پروژه ها نیز فوق العاده تاثیرگذار بود و همگان به این موضوع اذعان دارند و تاثیر سفرها در رفع مشكل كاغذ بازی در كشور را مثبت ارزیابی می كنند.

معاون امور حوزه ها و روحانیت نهاد نمایندگی ولی فقیه در استان فارس درباره نقش سفرهای استانی در تحقق عدالت اجتماعی نیز اظهار داشت: در قالب این سفرها بود كه جلوی تمركز ثروت و منابع مالی در كلانشهرها تا حد قابل توجهی گرفته شد و توزیع منابع كشور تا دور افتاده ترین روستاها نیز گسترش یافت و از این رو، تاثیر سفرهای استانی در تحقق عدالت اجتماعی مثبت ارزیابی می شود.

رصاف در بخش دیگری از این گفت و گو با تاكید بر این كه دولت در سفرهای استانی برای توسعه زیرساخت های كشور گام های خوبی برداشته است ، گفت: عزم دولت این است كه در مسایل فرهنگی هم گام های مثبت و خوبی برداشته شود.

وی ادامه داد: دستیابی به اهداف سفرهای استانی ، مستلزم آسیب شناسی و كار كارشناسی درباره این سفرها و پرهیز از هرگونه بخشی نگری است.

او بیان كرد: در حوزه مسایل فرهنگی هم ، با توجه به نقش نمایندگان رهبر معظم انقلاب در استان ها به عنوان ناظر در مقوله فرهنگ ، پیشنهاد می شود كه نظر صائب نمایندگان ولی فقیه در توزیع بودجه فرهنگی استان ها مورد توجه و التفات ویژه ای قرار گیرد.

معاون امور حوزه ها و روحانیت نهاد نمایندگی ولی فقیه در استان فارس با بیان این كه سفرهای استانی در بخش های مختلف منشا اثرات و بركاتی بوده است، از توجه دولت به بودجه كانون های فرهنگی مساجد، سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه های علمیه قدردانی كرد و گفت: اعتبار فرهنگی این بخش ها در مقایسه با دوره های پیشین از افزایش خوبی برخوردار است و امیدواریم امسال در فرایند تخصیص این بودجه تسریع شود. ك/3

2026 /679