۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۱، ۱۲:۴۲
کد خبر: 80141852
T T
۰ نفر

نتايج آزمون كارشناسي ارشد 6 خرداد اعلام مي شود

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۱، ۱۲:۴۲
کد خبر: 80141852
نتايج آزمون كارشناسي ارشد 6 خرداد اعلام مي شود

تهران - نتايج داوطلبان آزمون كارشناسي ارشد ناپيوسته سال 1391 از روز شنبه، ششم خردادماه از طريق پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش آموزش كشور اعلام خواهد شد.

مشاورعالی سازمان سنجش آموزش كشور روز یكشنبه با اعلام این مطلب به خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: شركت كنندگان در آزمون كارشناسی ارشد سال 91 می توانند از ششم خردادماه با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org و پس از وارد كردن اطلاعات كارت ثبت نامی شامل شماره پرونده و كد رهگیری از نتیجه آزمون خود مطلع شوند.

'حسین توكلی' افزود: داوطلبانی كه در این آزمون مجاز به انتخاب رشته می شوند لازم است از هشتم تا یازدهم خردادماه به سایت اینترنتی سنجش مراجعه كرده و با دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته، كدرشته محل های مورد علاقه خود را از میان كدرشته امتحانی مجاز یا كدرشته های امتحانی مجاز انتخاب و در فرم انتخاب رشته الكترونیكی به ترتیب اولویت علاقه درج كنند.

وی یادآور شد: گزینش دانشجو در هر یك از رشته های امتحانی از بین داوطلبانی كه براساس كارنامه اولیه، حدنصاب علمی لازم را كسب كرده و مجاز به انتخاب رشته شده اند با توجه به نمره كل اكتسابی و اولویت كدرشته محل های انتخابی و نتیجه بررسی صلاحیت های عمومی مطابق ضوابط مربوط انجام می گیرد.

به گفته توكلی، گزینش نهایی در تمام رشته های تحصیلی آزمون كارشناسی ارشد براساس 80 درصد نمره آزمون كتبی در هر گرایش با توجه به ضرائب مربوط و 20 درصد معدل تراز شده دوره كارشناسی صورت خواهد گرفت.

وی زمان اعلام نتایج نهایی و انتشار فهرست اسامی پذیرفته شدگان قطعی آزمون كارشناسی ارشد سال 1391 را نیمه اول شهریورماه، در فاصله زمانی 11 تا 13 شهریور ذكر كرد.

آزمون كارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1391 در نوبت صبح و بعدازظهر روزهای چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه، 26 تا 28 بهمن ماه 90 در حوزه های امتحانی 44 شهرستان مختلف كشور برگزار شد.

تعداد 930 هزار و 215 نفر برای شركت در آ‍زمون كارشناسی ارشد سال 91 ثبت نام كرده بودند كه از این تعداد، 785 هزار و 13 نفر در جلسه آزمون حاضر شدند.

فراهنگ**1055**1588
۰ نفر

سرخط اخبار فرهنگ