۹ اردیبهشت ۱۳۹۱، ۱۶:۲۶
کد خبر: 80100636
T T
۰ نفر

جشنواره بين‌المللي پوستر خليج فارس برگزار نمي‌شود

۹ اردیبهشت ۱۳۹۱، ۱۶:۲۶
کد خبر: 80100636

استان تهران- دبير جشنواره ملي خليج فارس گفت: پس از برگزاري چهار دوره متوالي، جشنواره ملي و بين المللي پوستر با موضوع خليج هميشه فارس، امسال اين جشنواره در زمان هميشگي برگزار نمي‌شود.

'محمد اردلانی' روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: تمامی سازمان‌هایی كه در سال‌های گذشته در برپایی این جشنواره مشاركت داشتند، در سال جاری حتی حمایت كوچكی از این جشنواره نكردند و با وجود پیگیری‌های بسیار، امكان برگزاری این دوره در سطح سال های گذشته وجود ندارد.

وی در پاسخ به این سوال كه آیا شركت‌كنندگان ایرانی و خارجی جشنواره در آستانه روز ملی خلیج فارس، سراغی از جشنواره گرفته‌اند یا خیر؟ گفت: بسیاری از علاقمندان با ارسال ایمیل خواستار برگزاری جشنواره و ارسال اثر شدند اما متاسفانه حتی حمایتی در حد پرداخت هزینه چاپ آثار برای برگزاری نمایشگاه نیز صورت نگرفت.

این هنرمند تایپوگرافر و طراح گرافیك فعالیت‌های این روزهای دبیرخانه جشنواره را سر و سامان دادن به پورتال اینترنتی'خلیج فارس ما' و رایزنی های بیشتر برای معرفی پتانسیل های این جشنواره برای حراست از خلیج فارس و 'جزایر سه گانه' در فضای رسانه ای برای جلب حمایت ارگان‌های مختلف عنوان كرد.

وی افزود: در آستانه روز ملی خلیج فارس، ما تمامی آثار سال‌های گذشته جشنواره ملی خلیج فارس را در اختیار سازمان‌های مختلفی چون 'سازمان زیباسازی شهرداری تهران' قرار دادیم تا به انتخاب خود در پورتال های سطح شهر مورد استفاده قرار دهند و یادآور این روز مهم باشند اما این موضوع مورد استقبال این ارگان‌ها قرار نگرفت و هنوز توجهی به این امر نشده است.

محمد اردلانی اظهار امیدواری كرد كه با حمایت شهرداری تهران و سازمان منطقه آزاد كیش و دیگر سازمان‌های علاقمند این جشنواره امسال هرچند با تاخیر ولی در سطح گسترده تری درتهران، سواحل نیلگون خلیج فارس و دیگر كشورها برگزار شود.

جشنواره ملی پوستر خلیج فارس هر ساله همزمان با روز ملی خلیج فارس با برپایی نمایشگاه و كارگاه در فرهنگ سراها و مراكز فرهنگی شهر تهران آغاز به كار می‌كرد كه نظر مخاطبان فراوانی را از ایران و كشورهای مختلف دنیا به موضوع خلیج همیشه فارس معطوف می كرد.

سال گذشته همزمان با چهارمین دوره این جشنواره تعداد70 اثر برگزیده در ابعاد 70*100 از كشورهای چین، تایوان، آمریكا، ایران و ... به همراه 40 اثر از آثار هنرجویان كارگاه طراحی پوستر محمد اردلانی به نمایش در آمد.

همچنین داوری دوره های مختلف این جشنواره را، هنرمندانی همچون؛ 'رنه ونر' به عنوان مجموعه دار پوستر و مدیر سایت PosterPage.ch از كشور سوییس، 'اریك برندت' به عنوان مدیر سایت جئوتایپوگرافیكا از ایالت متحده آمریكا، 'دیمیتریس آروانیتیس' به عنوان عضو انجمن بین المللی طراحان گرافیك از كشور یونان، 'علی سیلان' مدرس و طراح گرافیك از كشور تركیه، و اساتید ارزشمندی و مطرح در عرصه بین الملل طراحی گرافیك از ایران همچون استاد 'قباد شیوا'، دكتر 'محمد خزایی'، 'مصطفی اسدلهی'، 'فرزاد ادیبی' و' محمد اردلانی' برعهده داشتند.

تهرام/6065/1396
۰ نفر

سرخط اخبار فرهنگ