۲ اردیبهشت ۱۳۹۱، ۱۶:۴۱
کد خبر: 80089849
T T
۰ نفر

الجزيره - پروفسور'فرحات الدريسي' حافظ شناس تونسي در مراسم رونمايي از كتاب غزليات حافظ و 20 تابلوي نفيس نقاشي متاثر از اشعار حافظ در تونس گفت: هنر ايراني از حوزه انديشه فلاسفه، ادبا و شعراي بزرگي همچون سعدي و حافظ الهام گرفته است.

به گزارش روزشنبه ایرنا به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در تونس، فرحات الدریسی در این مراسم با تقدیر از هنر ایرانی،گفت: نقاشی استاد ' عبدالله محرمی' احیاء گر ارزشهای فرهنگ و تمدن و نگرش های آسمانی است.

'محمد سعد' رییس انجمن دولتی تونس و ایران نیز نقاشی محرمی از اساتید مجرب كشورمان را تجلی بخش عمق اندیشه ایرانیان و صلح دوستی آنان دانست و افزود: سعدی و حافظ شیرازی زمینه ساز صلح جهانی در عصری بودند كه انسان ها هویت و اصالت خود را فراموش كرده بودند.

وی یادآورشد: هنگامیكه شعر حافظ در هنر محرمی بكار گرفته می شود مرزهای پیش روی انسانها برداشته می شود و لبخندی جاودانه كه بیانگر محبت ، صفا و دوستی انسان هاست را بر لب ها می نشاند.

'عبد الله محرمی' هنرمند كشورمان نیز در مراسم رونمایی از آثارش ، گفت: آثار هنری خود را تقدیم به ارواح شهدای عزت و كرامت در سراسر جهان از جمله شهدای انقلاب تونس می كنم و امیدوارم عظمت ایران، هنر ایرانی و اهتمام انقلاب اسلامی به هنر و هنرمندان و ارزشهای انسانی به خوبی احساس شود.

'صادق رمضانی گل افزانی' رایزن فرهنگی كشورمان نیز با تقدیر از همكاری وزارت آموزش عالی و مدیران و اساتید دانشگاههای تونس برای نمایش آثار هنرمند كشورمان، اظهار داشت: ایران همواره آمادگی خود را برای توسعه و تعمیق روابط فرهنگی دو جانبه در عرصه های مختلف از جمله تبادل افكار فی مابین هنرمندان، اندیشمندان ایرانی و تونسی اعلام می دارد.

نماینده فرهنگی كشورمان همچنین از برگزاری یك دوره كوتاه مدت آموزش مینیاتور توسط محرمی با همكاری دانشكده هنرهای زیبای تونس خبر داد و گفت: این كارگاه آموزشی با هدف آشنایی دانشجویان و اساتید تونس با عظمت و عمق افكار هنرمند ایرانی و تاثیر پذیری او از بزرگان و ادبائی چون سعدی و حافظ شیرازی برپا خواهد شد.

این مراسم با حضور جمعی از مسئولین و اساتید دانشگاههای تونس و جمعی از علاقه مندان به اشعار حافظ در محل كتابخانه ملی تونس برگزار شد.

خاورم** 1200**2047**
۰ نفر