۱ اردیبهشت ۱۳۹۱، ۱۷:۴۵
کد خبر: 80088292
T T
۰ نفر

اپوزيسيون ميانمار درصدد تحريم پارلمان اين كشور است

۱ اردیبهشت ۱۳۹۱، ۱۷:۴۵
کد خبر: 80088292

تهران- حزب خانم 'آن سان سوچي' رهبر مخالفان دولت ميانمار روز جمعه اعلام كرد كه برغم پيروزي قاطع اين حزب در انتخابات مياندوره اي پارلمان، در نظر دارد شركت در پارلمان اين كشور را تحريم كند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، قرار بود خانم سوچی و اعضای 'اتحادیه ملی برای مردم سالاری' كه بیشترین آرا را در انتخابات پارلمانی كسب كرده اند، دوشنبه آینده سوگند یاد كنند.

با این حال، 'نیان وین' سخنگوی این حزب گفت كه نمایندگان اتحادیه ملی برای مردم سالاری حاضر به ادای سوگندی نیستند كه آنها را به صیانت از قانون اساسی فعلی میانمار ملزم می كند، زیرا نظامیان كشور با تمسك به همین قانون اساسی به قدرت رسیدند.

براساس این گزارش، این نخستین اختلاف علنی میان حزب خانم سوچی و دولت اصلاحگرای میانمار از زمان برگزاری انتخابات میان دوره ای پارلمان در اول آوریل است.

مقام های میانمار درخواست اتحادیه ملی برای مردم سالاری را در خصوص اصلاح عبارت 'صیانت' از قانون اساسی در متن سوگند نمایندگان و تغییر آن به 'احترام' به قانون اساسی نپذیرفته اند.

به گفته سخنگوی حزب اتحادیه ملی برای مردم سالاری، این حزب در نظر دارد موافقت ریاست جمهوری كشور را با تجدیدنظر در متن سوگند نمایندگان خواستار شود، اما با توجه به نزدیكی زمان تعیین شده برای برگزاری مراسم ادای سوگند، حل و فصل این مناقشه بعید به نظر می آید.

مترجمام**2017** 1575

سرخط اخبار جهان