۲۷ فروردین ۱۳۹۱، ۱۳:۳۲
کد خبر: 80079499
T T
۰ نفر

زاهدان _ چهارمين همايش بين المللي باستانشناسي جنوب آسيا با حضور استادان و كارشناسان دانشگاههاي برخي كشورهاي جهان روز يكشنبه طي مراسمي در محل دانشگاه سيستان و بلوچستان در زاهدان آغاز بكار كرد.

دبیر علمی و اجرایی همایش در این مراسم گفت: این همایش در پی توافقنامه همكاری باستانشناسی بین دانشگاه سیستان و بلوچستان و انجمن علوم باستانشناسی جنوب آسیا مستقر در هند برگزار شده است.

'مهدی مرتضوی' افزود: 50 نفر از پژوهشگران و استادان دانشگاههای برخی كشورهای جهان در این همایش حضور دارند.

وی گفت: 412 شركت كننده از 15 كشور برای حضور در چهارمین همایش بین المللی باستانشناسی جنوب آسیا اعلام آمادگی كردند كه 365 مقاله از آنان به دبیرخانه همایش ارسال شد.

او افزود: 262 مقاله از مجموع مقالات ارسال شده به دبیرخانه همایش به چاپ رسید و 70مقاله برای سخنرانی در همایش از سوی هیات داوران انتخاب شد.

وی گفت: همكاری بین دانشگاه سیستان و بلوچستان و انجمن باستانشناسی جنوب آسیا از دو سال قبل با پذیرش حمایت این انجمن از مجله باستانشناسی این دانشگاه شكل گرفت كه زمینه ساز برگزاری چهارمین همایش باستانشناسی در زاهدان شد.

او بیان كرد: با حمایت انجمن باستانشناسی جنوب آسیا از 'مجله باستانشناسی دانشگاه سیستان و بلوچستان' چاپ نخستین شماره این مجله توانست رتبه قابل قبولی را در بین سایر مجلات علمی پژوهشی بدست آورد.

وی اظهار داشت: انجمن باستانشناسی جنوب آسیا همچنین پیشنهاد برگزاری چهارمین همایش بین المللی باستانشناسی در دانشگاه سیستان و بلوچستان را مطرح كرد كه مورد موافقت مسوولان دانشگاه قرار گرفت و اكنون شاهد برگزاری این همایش هستیم.

او ادامه داد: چهارمین همایش بین المللی باستانشناسی جنوب آسیا به مدت دو روز در دانشگاه سیستان و بلوچستان با ارایه مقالات برگزیده و بحت و تبادل نظر كارشناسان در این زمینه برگزار می شود.

وی افزود: نمایش نخستین تئاتر باستانشناسی ایران و همچنین بازدید از آثار باستانی منطقه سیستان از برنامه های جنبی همایش است.

7315/7437
۰ نفر

سرخط اخبار فرهنگ