۲ فروردین ۱۳۹۱، ۲۲:۰۴
کد خبر: 80047835
T T
۰ نفر

پليس اسپانيا دو شبكه قاچاق انساني‌ را متلاشي كرد

۲ فروردین ۱۳۹۱، ۲۲:۰۴
کد خبر: 80047835

مادريد- پليس اسپانيا امروز اعلام كرد كه پس از يك سال تحقيقات ، دو شبكه تبهكار قاچاق انساني‌ را كه زنان رومانيايي را با بهانه موقعيت كاري و اشتغال جلب كرده و به منظور خود فروشي و يا مجبور كردن آنها به ازدواج موقت به اسپانيا مي‌ آوردند را متلاشي كرد .

بنابرگزارش ایرنا،پلیس دراین رابطه ادامه داد كه در پی این عملیات ، 11 نفر از جمله رئیس این شبكه تبهكار دستگیر شدند.

پلیس تصریح كرد كه یكی‌ از شبكه ها با جلب زنان در رومانی و آوردن آنها به اسپانیا با آگهی‌ های كاری دروغ ، سپس مدارك و اسناد شناسایی این زنان را از آنها می‌ گرفت و زنان را مجبور می‌ كرد كه تا قرض خود را ندهند برای آنها خود فروشی كنند .

در این رابطه پلیس افزود :شبكه دوم مسئول جعل اسناد برای انجام ازدواج های موقت بین این زنان و افراد غیر اروپایی مخصوصا نیجریه ای ها بودند و بدین ترتیب این مردان با ازدواج تقلبی دارای اسناد اروپایی و اجازه ورود و اقامت در اروپا را می‌ گرفتند .

پلیس اشاره نمود كه این دو شبكه در استان های مالاگا ، گرانادا ، مورسیا و والنسیا واقع در جنوب اسپانیا فعال بودند و شاخه هایی‌ نیز در آلمان و پرتغال داشتند .

پلیس تشریح كرد كه تحقیقات هنگامی آغاز شدند كه در اوایل سال گذشته میلادی از حضور دو باند كه یكی‌ از آنها متشكل از شهروندان رومانیایی و شبكه دوم كه متشكل از رومانیایی ها و نیجریه ای ها بودند ، مطلع شدند و پس از تحقیق پی بردند كه رابطه این دو باند ، زنان قربانی رومانیایی بودند كه از یك سو وادار به خود فروشی و از سوی دیگر وادار به ازدواج موقت با مردان نیجریه ای می‌ شدند .

اروپام **1234**
۰ نفر