۱۷ بهمن ۱۳۸۹، ۰:۰۱
کد خبر: 7197255
T T
۰ نفر
خواهر احمدی عزیزی از چاپ نشدن برخی از آثار برادرش ابراز گلایه کرد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/11/17 اجتماعی.داخلی.احمد عزیزی کرمانشاه - خواهر احمد عزیزی از چاپ نشدن سه اثر کردی برادرش پس از گذشت بیش از سه سال از تحویل آنها برای چاپ ابراز گلایه کرد و خواستار پیگیری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این زمینه شد.
زینب عزیزی روز یکشنبه در گفت و گوی تلفنی با خبرنگار ایرنا افزود: این آثار آوای اورامان ، میل سرمه دان و شون میلکان نام دارند که برغم ارایه آنها به منظور چاپ توسط این شاعر گرانمایه کشور در زمان سلامتی اش، هنوز به چاپ نرسیده اند.
وی با بیان اینکه اکنون بیش از سه سال از آن زمان می گذرد گفت: بخوبی می توان به ناراحتی احمد از عدم چاپ این آثار در چهره اش پی برد، زیرا هنگامی که در این مورد بحث می شود، وی با ناراحتی زیاد سرش را تکان می دهد.
خواهر شاعر شهیر کرمانشاهی ادامه داد: همچنین رمان سرزمین سرمه از دیگر آثار احمد است که همراه با سه اثر مذکور فوق، هنوز چاپ نشده است.
وی با اشاره به زیبا و سلیس بودن محتوای و الفاظ این آثار ، اظهار داشت: با مطالعه چند خطی از این آثار، این ادعا قابل اثبات است، بخصوص سه اثر کردی وی که براستی احیاکننده و پاسدار زبان اصلی کردی است.
زینب عزیزی به جد خواستار پیگیری این قضیه توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شد.
وی در ادامه در خصوص وضعیت جسمی برادرش، گفت: وضعیت عمومی و علایم حیاتی احمد بسیار خوب و طبیعی است و تنها مشکل وی ، عارضه تنگی در لوله تراشه است که روز به روز بیشتر از قبل می شود.
وی اظهار داشت: برای رفع این مشکل، برادرم دو بار برای انجام عمل جراحی باز به تهران منتقل شد، اما هر دو بار بدون نتیجه دوباره به بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه باز گردانده شد.
عزیزی ابراز داشت: پزشکان اعتقاد دارند که بمنظور برطرف شدن این مشکل ، برادرم باید به خارج از کشور منتقل شود که این امر ممکن است تا پایان امسال عملی گردد.
عزیزی 15 اسفند ماه 86 بر اثر سکته و اختلالات کلیوی در بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه بستری شد.
کفشهای مکاشفه، شرجی آواز، خابنامه و باغ تناسخ ، ترجمه زخم، باران پروانه ، رودخانه رویا ، ملکوت تکلم و سیل گل سرخ از مهمترین تالیفات احمد عزیزی شاعر اهل بیت کرمانشاهی است.
7450/567/ 1645 شماره 089 ساعت 12:25 تمام
۰ نفر