۱۲ تیر ۱۳۸۹، ۰:۰۱
کد خبر: 7161770
T T
۰ نفر

نماینده مجلس:

۱۲ تیر ۱۳۸۹، ۰:۰۱
کد خبر: 7161770
نماینده مجلس: مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره دانشگاه آزاد لازم الاجراست ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/04/12 سیاسی.مجلس.نمایندگان اصفهان - عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره دانشگاه آزاد اسلامی را قانونی و لازم الاجرا دانست.
حجت الاسلام والمسلمین محمدتقی رهبر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: وقف دانشگاه آزاد از سوی هیات موسس در ابتدا، این شبهه را بین برخی نمایندگان بوجود آورد که این کار اساسا درست است یا خیر که برخی هم این مساله را باور کردند که صحیح است.
وی اضافه کرد: واقف باید مالک باشد و موسسان دانشگاه آزاد نیز متصدی هستند و مالک دانشگاه نیستند.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی دیگر از نمایندگان نیز بر اساس نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی عنوان کردند که وقف در ملک شخصی مصداق پیدا می کند و دانشگاه آزاد ملک شخصی کسی به حساب نمی آید.
حجت الاسلام رهبر تاکید کرد: این قبیل موارد ابهاماتی در اصل موضوع داشت و این به معنای این نبود که نمایندگان مجلس و مسوولان قصد معارضه با قانون را داشته باشند و یا از جایی حمایت شده باشند.
وی گفت: برخی هم شایعه کردند که رهبر معظم انقلاب،با مساله وقف موافقند و این حرف را عده ای هم باور کردند.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و عمل به آن ضروری است و فرمایشهای امام راحل و رهبری نیز در تمکین به تصمیمات شورا که جنبه قانونی دارد، می باشد.
وی گفت: مجلس نیز در راستای حمایت از مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و حاکم شدن این مصوبه حرکت می کند.
رییس مجمع نمایندگان روحانی مجلس بیان داشت: نظر شورای نگهبان ملاک خواهد بود که احتمالا مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی را مبنا قرار می دهد و علی الاصول مجلس نیز به آن تمکین خواهد کرد و به نظر شورای نگهبان عمل خواهد کرد.
545/1042 شماره 013 ساعت 10:05 تمام
۰ نفر