۵ خرداد ۱۳۸۹، ۰:۰۱
کد خبر: 7154822
T T
۰ نفر
استاندار اصفهان: ظرفیت استقرار برخی ازسازمانهای پایتخت در اصفهان وجود دارد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/03/05 اجتماعی.دولت.انتقال پایتخت اصفهان - استاندار اصفهان گفت: زیر ساختهای مناسبی برای استقرار برخی از سازمان ها و دستگاه های پایتخت در استان و شهر اصفهان وجود دارد.
علیرضا ذاکر اصفهانی روز چهارشنبه در گفت و گوبا ایرنا افزود: استان اصفهان در برخی زمینه ها مانند میراث فرهنگی و گردشگری ، اقتصادی و مراکز علمی و دانشگاهی ظرفیت های فراوانی دارد و زیرساخت مناسبی برای انتقال سازمان ها و مراکز مرتبط با این بخشها ازتهران به اصفهان وجود دارد.
وی تمرکز زدایی از تهران را حیاتی دانست و گفت: انجام این مهم از برنامه های دولت نهم بوده و اخیرا عزمی جدی برای تحقق آن در دولت دهم ایجاد شده که اجرای آن در توازن بخشی به توسعه کشور نقش دارد و استان اصفهان هم به عنوان بخشی از پیکره دولت آمادگی لازم برای ایفای نقش در این برنامه را دارد.
وی اظهارداشت: همچنین با توجه به استقرار دو سایت هسته ای مهم کشور در این استان، ظرفیت برای پذیرش سازمان انرژی اتمی نیز در اصفهان وجود دارد.
ذاکر اصفهانی با بیان برخی از توانمندی های اقتصادی استان در زمینه صنعت و کشاورزی گفت: برخی از سازمان ها و شرکت های مرتبط با این بخش ها نیز می توانند در استان اصفهان استقرار یابند.
وی در عین حال مشکل آب را یکی از مسایلی دانست که در نقل و انتقال سازمان ها و دستگاه های تهران باید مد نظر قرار گیرد و افزود: هم اکنون اصفهان با محدودیتهای در زمینه آب مواجه است و البته ظرفیت هایی نیز در این زمینه شناسایی شده که با اهتمام دولت در تکمیل طرحهای آب می توان بر مشکلات این بخش نیز غلبه کرد.
/558/1011 شماره 033 ساعت 10:31 تمام
۰ نفر