۱۹ مهر ۱۳۹۰، ۰:۰۱
کد خبر: 7138018
T T
۰ نفر
دیوان عالی کشور رای 9 مجرم حادثه خمینی شهر را تایید کرد .......................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 19/07/1390 اجتماعی.رای مجرمان حادثه خمینی شهر.رییس دادگستری اصفهان اصفهان-رییس کل دادگستری اصفهان گفت:پس از بررسی پرونده متهمان حادثه خمینی شهر،حکم 9نفر از آنها به تایید دیوان عالی کشور رسید و برای اجرا به دادگستری کل استان ابلاغ شد.
به گزارش ایرنا، غلامحسین انصاری روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود:پس از بررسی اعتراض دونفر از مجرمان به رای صادره،درنهایت این پرونده در شعبه 32 دیوان عالی کشور رسیدگی شد.
وی اضافه کرد:10مهرماه امسال دیوان عالی کشور در دادنامه ای از حیث انطباق اعمال ارتکابی با قانون و رعایت اصول وقواعد دادرسی، پرونده را خالی از نقص تشخیص داد و رای صادره را تایید کرد.
انصاری گفت:مجرمان ردیف اول تا چهارم به اتهام تجاوز به عنف به اعدام با چوبه دار در ملاء عام،متهمان ردیف پنج و شش به نامهای جواد و روح الله به اتهام سرقت مقرون به اذیت و آزار و حبس غیرقانونی به 28 سال حبس و تحمل 74 ضربه شلاق محکوم شدند.
به گفته وی، پرونده متهمان ردیف پنجم و ششم درباره تجاوز به عنف مفتوح بوده و نیاز به بررسی بیشتری دارد.
وی افزود: متهم ردیف هفتم به نام غلامحسین از اتهام تجاوز به عنف برائت شده و در زمینه آدم ربایی،سرقت مقرون به اذیت و آزار و حبس غیر قانونی به 9 سال حبس و 50 ضربه شلاق محکوم شد.
انصاری خاطرنشان کرد:متهمان ردیف هشتم و نهم به نامهای مجید و حسن بدلیل نبود مدارک کافی از تمام اتهامات تبرئه شدند.
وی افزود:درزمان حاضر چهارنفر از متهمان متواریند و دونفر بتازگی دستگیر شده ودر بازداشت موقت به سرمی برند تا پرونده آنها تکمیل و به دادگستری ارسال شود.
به گزارش ایرنا،سوم خردادماه سالجاری،عده ای از افراد شرور، نیمه شب با ورود به یک میهمانی خصوصی خانوادگی در یکی از باغهای اطراف خمینی شهر در محدوده غربی اصفهان، مردان حاضر در این میهمانی را حبس و با انتقال زنان به محلی دیگر به آنان تجاوز به عنف کرده و متواری شدند.
چهار مجرم ردیف اول این حادثه ،ساعت شش صبح فردا (چهارشنبه) در پارک بهشت خمینی شهر به دار مجازات آویخته می شوند. 7148/1042
۰ نفر