۲۰ فروردین ۱۳۹۰، ۰:۰۱
کد خبر: 7102983
T T
۰ نفر

سرطان دومین عامل مرگ در مازندران است

۲۰ فروردین ۱۳۹۰، ۰:۰۱
کد خبر: 7102983
سرطان دومین عامل مرگ در مازندران است ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/01/20 اجتماعی.راه اندازی.مشاوره سرطان.مازندران ساری - رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از افزایش تعداد بیماران سرطانی در استان خبر داد و گفت: سرطان دومین عامل مرگ در مازندران است و سال گذشته مرگ 13 درصد از شهروندان این استان بر اثر ابتلا به انواع سرطان بوده است .
به گزارش خبرنگار ایرنا ، محمد مهدی ناصحی روز شنبه در مراسم افتتاح مرکز مشاوره بیماران سرطانی شمال کشور در ساری، افزود : انواع سرطان از مهمترین تهدیدکننده سلامت افراد است و اقدامات مناسبی برای کاهش این معضل صورت گرفته است .
وی اظهار داشت : انواع سرطان پس از بیمارهای قلبی و عروقی، رتبه دوم از عوامل مرگ در مازندران است.
ناصحی ، تشخیص به موقع انواع بیماری سرطان ازجمله سرطان پستان و گوارش را برای درمان این بیماری بسیار مهم دانست .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به تهیه و تامین امکانات و تجهیزات پیشرفته درمانی و تشخصی انواع سرطان در استان ، افزود : حدود 60 درصد بیماران انواع سرطان در استان مداوا می شوند .
وی، مرکز مشاوره سرطان را حلقه مفقوده درمان و اطلاع رسانی این بیماری دانست و گفت :مشاوره مناسب درخصوص تغذیه مناسب بیماران،مراقب های پرستاری از جمله اقداماتی است که در این مرکز صورت می گیرد .
ناصحی ، برنامه ریزی مناسب برای تشخیص ، درمان و حمایت های روحی و روانی را از جمله محورهای کاری این مرکز دانست و اظهار امیدواری کرد که با راه اندازی اینگونه مراکز در کاهش این بیماری مهلک گامهای جدی و موثر برداشته شود.
در ابتدای مراسم معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت : بیشترین نوع بیماری سرطان در مردان در استان مازندران ، سرطان معده با 19 درصد است و سرطان های پوست ، پروستات ، مری و مثانه در رتبه های بعدی است.
دکتر حسین جلاهی بیشترین نوع بیماری سرطان درزنان مازندرانی را سرطان پستان اعلام کرد و افزود: این نوع سرطان حدود 26 درصد سرطان های خانم ها را به خود اختصاص داده است. ک/2 519/402/506 شماره 108 ساعت 14:50 تمام
۰ نفر