۷ دی ۱۳۸۶، ۰:۰۱
کد خبر: 6616421
T T
۰ نفر
ناپدید شدن اتباع خارجی در ژاپن برای این کشور دردسر ساز شده است ................................................................
توکیو، خبرگزاری جمهوری اسلامی 07/10/86 خارجی.اجتماعی.ژاپن.اتباع.
ناپدید شدن شمار زیادی از اتباع خارجی که از کشورهای در حال رشد برای کارآموزی و فراگیری حرفه به ژاپن می آیند، برای دولت این کشور دردسر آفرین شده است.
به گزارش ایرنا، روزنامه "یومیوری" روز جمعه در این زمینه نوشت: در طول پنج سال گذشته بیش از 374 هزار تبعه خارجی از کشورهای در حال رشد برای کارآموزی و فراگیری حرفه به ژاپن آمده و در برخی شرکت های این کشور مشغول به کارآموزی شده اند.
به نوشته یومیوری، 9 هزار و 607 نفر از آنها پس از گذشت مدتی از ورود به ژاپن و کارآموزی، بدون آنکه به این شرکت ها اطلاع دهند ناپدید شده اند.
یومیوری می افزاید: پلیس ژاپن پس از مدتی از سرنوشت شماری از این افراد ناپدید شده اطلاعاتی بدست آورده اما هنوز از سرنوشت چهار هزار و 600 نفر آنان بی خبر است.
دست اندرکاران احتمال می دهند، اتباع خارجی ناپدید شده برای آنکه بتوانند در طول اقامت در ژاپن درآمد بیشتری بدست آورند، از محل کارآموزی خود فرار کرده و به طور غیرقانونی اقدام به کار با دستمزد بالاتر در ژاپن می کنند.
این خارجیان در مدت فراگیری حرفه در شرکت های ژاپنی دستمزد می گیرند اما به دلیل کارآموز بودن سطح دستمزد آنها بالا نیست.
پلیس ژاپن هم اکنون با دادن اطلاعات مربوط به این افراد به ادارات پلیس در سراسر کشور در جست وجوی آنان است.
آساق 1651**1071**280**2110** شماره 017 ساعت 17:01 تمام
۰ نفر