۲۶ دی ۱۳۸۹، ۰:۰۱
کد خبر: 6537746
T T
۰ نفر

سفیر ژاپن در تهران:

۲۶ دی ۱۳۸۹، ۰:۰۱
کد خبر: 6537746
سفیر ژاپن در تهران: فعالان اقتصادی ژاپنی اشتیاق به همکاری با صنایع ایران دارند ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/10/26 اقتصاد.صنعت و معدن.ایران خودرو تهران - سفیر ژاپن در تهران در بازدید از گروه صنعتی ایران خودرو از اشتیاق فعالان اقتصادی ژاپنی به همکاری با صنایع ایران از جمله خودروسازی خبر داد و گفت: سفارت ژاپن هم به توسعه این همکاری ها توجه ویژه ای دارد.
گزارش ایرنا از واحد اطلاع رسانی ایران خودرو (ایکوپرس )، کین ایچی کومانو گفت: ایران در زمینه خودروسازی دارای پتانسیل بالایی است از همین رو برای خودروسازان همه کشورها از جمله ژاپن جذابیت دارد.
وی، سطح بالای اتوماسیون در خطوط تولیدی ایران خودرو را تاثیر گذار و تحسین برانگیز دانست و گفت: در ایران خودرو نزدیک به 80 درصد کارها به طور اتوماتیک توسط ربات ها انجام می شود.
وی که به تازگی دور سوم فعالیت خود به عنوان سفیر ژاپن در ایران را آغاز کرده، خواستار دیدار از کارخانه ها و صنایع بیش تری در ایران شد و گفت: این آشنایی ها در توسعه همکاری های صنعتی دو کشور تاثیر بسیاری دارد.
سفیر ژاپن در تهران با اشاره به تحریم های اقتصادی علیه ایران، گفت: این تحریم ها محدودیت هایی را ایجاد می کند اما تاثیری در صنایع خودروسازی ندارد و من معتقدم صنایع خودروسازی به دلیل نقش استراتژیکی که در اقتصاد جهانی بازی می کند، نباید مشمول تحریم شود.
همچنین در این بازدید سیدجواد دهنادی قائم مدیر عامل ایران خودرو در تولید، در این دیدار گزارشی از روند فروش، تولید و صادرات ارائه کرد.
یاد آوری می شود، شرکت ایران خودرو از سال 2005 با شرکت سوزوکی ژاپن قرارداد بسته و از سال 2007 تولید مدل سوزوکی گراندویتارا در ایران خودرو آغاز شده و به تازگی نیز توافق هایی برای تولید مدل های جدیدتر سوزوکی در ایران خودرو توسط دو طرف صورت گرفته است.
اقتصام ** 9189 ** 1574 شماره 053 ساعت 14:26 تمام
۰ نفر