۲۴ بهمن ۱۳۸۷، ۰:۰۱
کد خبر: 6187222
T T
۰ نفر
رییس جمهوری:هیچ قدرتی نمی تواند مانع حرکت پیشرو ملت ایران شود ..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/11/24 سیاسی.احمدی نژاد.ادیان توحیدی.خانواده معظم شهدا رییس جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ملت ایران همدل و مقاوم هستند،گفت : به واسطه این همدلی و استقامت هیچ قدرتی، هیچ جریانی و هیچ تهدیدی نمی تواند مانع از حرکت روز افزون و پیشرو ملت ایران به سمت قله های افتخار شود.
به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا دکتر محمود احمدی نژاد پنجشنبه شب در دیدار با خانواده های شهدا و ایثار گران ادیان توحیدی ایران شامل ارامنه، زرتشتیان، کلیمیان و آشوریان که حسین دهقان معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران هم در آن حضور داشت،افزود : هنوز ملت ایران همه توانمندی های خود را رو نکرده است و آنچه که امروز شاهد آن هستیم تنها گوشه ای از این توانمندی ها است.
احمدی نژاد با اشاره به موفقیت ملت ایران در پرتاب ماهواره امید به عنوان یکی از توانمندی های ملت ایران، خاطرنشان کرد: همه ملت های جهان از پیشرفت ملت ایران خوشحال می شوند.
رییس جمهوری اظهار داشت: هر حرکتی که برای خداپرستی، عدالت، دوستی و صلح باشد همه ملت های آزاده آن را متعلق به خود می دانند و از آن خوشحال می شوند.
احمدی نژاد تصریح کرد: خدای متعال فطرت انسان ها را بر اساس محبت ، صلح و عشق آفریده و هر حرکتی که بر این پایه باشد با فطرت ها گره می خورد.
رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه راه آینده ما همان راهی است که تا به امروز طی کرده ایم، تاکید کرد: البته باید ضعف ها را رفع کنیم.
احمدی نژاد با تاکید به اینکه روزی آرام می گیریم که همه جهان در رفاه و آرامش باشند، افزود:البته این اعتقاد دشمنانی هم دارد.
رییس جمهوری، احساس افتخار نسبت به ملت ایران و اعتماد به راه و استواری این ملت را بین همه مردم جهان مشترک دانست و خاطرنشان کرد : اگر چه دولت آمریکا دشمن ایران است اما نگاه مردم آمریکا نسبت به ایران چیز دیگری است و متفاوت با نگاه دولت آمریکا می باشد.
احمدی نژاد در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه امروز همه بشریت مدیون شهدا هستند، اظهار داشت : شهدا راهی سرشار از نور ، عزت و پاکی و افتخار را پیش روی بشریت گشودند.
رییس جمهوری دیدار با خانواده های شهدا و ایثار گران ادیان توحیدی ایران را جزء یکی از بهترین شب های زندگی خود خواند و گفت :هرجا که نام و یاد شهدا است فضا رنگ و بوی دیگری دارد و افق نگاه عوض می شود.
احمدی نژاد افزود: در جایی که نام و یاد شهدا برده می شود همت ها و عزم ها چیز دیگری می شود و اندیشه ها و دست ها به هم گره می خورد و قدرتی ایجاد می شود که کسی را یارای مقابله با آن نیست.
رییس جمهوری تصریح کرد:خدا را سپاس که عضو ملتی پاک، مومن و متحد هستم که عدالت خواهی و صلح و دوستی و عشق به سایر ملت ها را پیشه کرده است.
احمدی نژاد تاکید کرد : امروز ایران بسرعت درحال فتح قله های پیشرفت است و این حاصل همدلی حاکم بر ملت ایران می باشد.
رییس جمهوری، ایران را یک الگوی زندگی برادرانه برای همه ملتها دانست و گفت:بسیاری از مرز بندی ها و تقسیم بندی هایی که در جهان وجود دارد حاصل عمل شیطان است زیرا شیطان نمی خواهد انسان ها با هم دوست، متحد و برادر باشند.
به گزارش ایرنا، پیش از سخنرانی رییس جمهوری، یوناتن بت کلیا نماینده آشوری ها و کلدانی ها در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به جهانیان اعلام می کنم که ایران از نادرترین کشورهای جهان است که اقوام مختلف و پیروان ادیان گوناگون درآن در کنار هم و با دوستی و صلح زندگی می کنند.
وی گفت: اگر سازمان های بین المللی و دولت های مدعی حقوق بشر همزیستی مسالمت آمیز در ایران را بدون غرض ورزی نگاه کنند و آن را الگو قرار دهند دیگر شاهد هیچ ظلم و بی عدالتی و نقض حقوق بشر در جهان نخواهیم بود.
نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی ضمن تاکید بر ضرورت اتحاد پیروان ادیان توحیدی، گفت : صرف نظر از اختلاف نظرهای سطحی میان پیروان ادیان توحیدی، باید حول محور و ارزش های مشترک تلاش کنیم تا کشور را بیش از پیش به سمت پیشرفت و شکوفایی سوق دهیم .
اجرای چند سرود حماسی درباره پیروزی انقلاب اسلامی توسط گروه سرود ارامنه از جمله دیگر برنامه های مراسم امشب بود.
دهقان معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید نیز از شخصیهای حاضر درمراسم بودو پیش از سخنرانی رییس جمهوری مواردی را درباره این مراسم مطرح کرد.
1723 / 1526 شماره 032 ساعت 22:32 تمام
۰ نفر