۳۰ دی ۱۳۸۹، ۰:۰۱
کد خبر: 6139310
T T
۰ نفر
رییس جمهور: فرمول دو بچه کافی است، فرمول نابودی یک ملت است ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/10/30 سیاسی.ریس جمهوری.سفر استانی.یزد یزد- رییس جمهوری صبح پنجشنبه در جمع مدیران استان یزد بار دیگر از سیاست کنترل جمعیت به شدت انتقاد کرد و گفت: فرمول دو بچه (برای هر خانواده ) کافی است در واقع فرمول نابودی یک ملت است و این روش همان راهی است که اکنون اروپایی ها در آن گرفتار شده اند.
به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، محمود احمدی نژاد در هشتاد و چهارمین سفر استانی خود، نظریه دو فرزندی را دیدگاهی مبتنی بر نظریه اومانیسم و سرمایه داری غربی دانست و افزود: در حال حاضر بررسی نخبگان درجه یک کشور نشان می دهد که آنان در خانواده های پرجمعیت هشت و 9 نفری زندگی کرده اند.
وی با رد این دیدگاه که جمعیت کم حتما رفاه می آورد، تصریح کرد: در اوایل انقلاب در حالی که جمعیت ایران نصف جمعیت کنونی بود بیش از پنج میلیون بشکه نفت صادر می کردیم اما اکنون صادرات ما به نصف این میزان رسیده و جمعیت دو برابر شده اما وضعیت رفاه با توجه به امکانات و زیرساخت های انجام شده به چند برابر افزایش یافته است.
رییس جمهوری با بیان اینکه غربیها می گویند ازدواج سبب فقر می شود افزود: در واقع آنها با بیان اینکه ازدواج نکنید می خواهند مفاسد را گسترش دهند وی یادآورشد: در حال حاضر به گونه ای این مساله در جامعه ما جا انداخته شده که جوانان تا خانه و ماشین نداشته باشند نباید ازدواج کنند و از این رو سن متوسط ازدواج دختران 23 و پسران 26 سال رسیده است.
احمدی نژاد با تاکید براینکه تاخیر در سن ازدواج عواقب روحی، روانی و فرهنگی دارد گفت: خداوند درباره ازدواج می گوید اگر از فقر می ترسید ازدواج کنید.
رییس جمهوری خاطرنشان ساخت: غرب انسان را رها شده در برهوت شهوات می خواهد در حالیکه ما انسان را رها شده در ملکوت آسمان می خواهیم. در نتیجه راهکار ما با غرب متفاوت است و باید به تدریج الگوی اسلامی ایرانی را در اندیشه خود تبلور یافته و آن را وارد زندگی و کار خود کنیم.
وی با تاکید بر اینکه روش های نظام سرمایه داری ما را به جامعه و حاکمیت مهدوی (عج ) نمی رساند، بالاترین عبادت را خدمت به مردم و باز کردن گره از کار یک ملت دانست و گفت: اکنون در شرایطی قرار داریم که در تاریخ کمتر اتفاق می افتد یا اصلا اتفاق نیفتاده است چرا که اکنون زمان سرنوشت ساز عبور از همه تجربیات تاریخی بشر و آماده شدن برای پذیرش حاکمیت الله در سراسر زمین است.
رییس جمهوری با تاکید براینکه جمهوری اسلامی یک هدیه الهی برای همه بشریت است تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همانند حکومت های مادی دنیا نیست و به جغرافیا و نژاد خاص ما نیز تعلق ندارد بلکه جمهوری اسلامی ادامه راه انبیای الهی برای رساندن بشر به سرمنزل مقصود است.
رییس جمهوری گفت: جمهوری اسلامی مقدمه و زمینه ای است تا راهها را باز کند و به رنج های تاریخی بشر پایان دهد.
احمدی نژاد با تاکید براینکه از لحظات باید به خوبی استفاده کنیم افزود: نباید پرداختن به مسایل کلان ما را از پیگیری امور جزیی غافل کند چرا که همه امور با هم است.
**با الگوی اسلامی ایرانی می توانیم عالم را تسخیر کنیم احمدی نژاد در ادامه سخنانش، با بیان اینکه امروز بهترین ماموریت ما ساختن ایران است، تصریح کرد: این ساختن نیازمند الگو است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر به طور مشخص در دنیا دو الگو وجود دارد، الگوی برنامه ریزی توسعه را از جمله الگوهای رایج در دنیا دانست و گفت: نظامهای سرمایه داری اکنون با این الگو تلاش دارند به نقطه ای برسند که اروپایی ها و آمریکایی ها به آن رسیده اند، در واقع آنان مدعی اند نقطه اوج الگوی برنامه ریزی همان جایی است که اکنون آمریکا به آن رسیده و آن نقطه کمال بشریت است.
رییس جمهوری با تاکید براینکه ما نمی خواهیم به چنین نقطه ای برسیم گفت: ما به دنبال جامعه ای هستیم که خانواده و فرهنگ ما همانند غرب نشود یعنی جامعه ای که انسان ها، محترم، بدون فقر و جامعه همراه با عدالت، یگانه پرستی و پاکی باشد تا همه انسان ها و آحاد جامعه فرصت کمال و شکوفایی پیدا کنند.
احمدی نژاد با بیان اینکه هر کس هر جا که تلاش می کند باید نگاه به قله آرمانی داشته باشد، افزود: اوج قله مطلوبی ما رسیدن به حاکمیت جهانی و حکومت مهدوی (عج ) است. در واقع، این راه الگوی اسلامی پیشرفت نامگذاری شده است.
احمدی نژاد تصریح کرد: ما مخالف علم و تکنولوژی جدید نیستیم اما اگر در دنیا علمی است، باید آن را آورده و هماهنگ با سیستم خودمان استفاده کنیم.
رییس جمهور در بخش دیگری از سخنانش از روند توسعه استان یزد ابراز رضایت کرد اما گفت که برای رسیدن به قله های پیشرفت باید سرعت را افزایش داد.
سیام 2023/9186** / 1551 شماره 005 ساعت 10:58 تمام
۰ نفر