۱۰ آبان ۱۳۸۹، ۰:۰۱
کد خبر: 6134913
T T
۰ نفر

شاخص های ارزیابی مدارس غیردولتی بازنگری شد

۱۰ آبان ۱۳۸۹، ۰:۰۱
کد خبر: 6134913
شاخص های ارزیابی مدارس غیردولتی بازنگری شد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/08/10 اجتماعی.آموزش و پرورش.مدارس غیردولتی تهران- مدیرکل دفتر پشتیبانی و توسعه مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش از بازنگری شاخص های مدارس غیر دولتی خبر داد.
ابوطالب حافظی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: شاخص های ارزیابی مدارس غیر دولتی دارای اشکالاتی بود که بازنگری و اصلاح شد و اکنون مراحل نهایی خود را طی می کند.
وی با اشاره به رتبه بندی مدارس در گذشته، گفت: مدارس غیردولتی پیش از این، دارای درجاتی از جمله درجه یک- رتبه دو و از 950 تا 870 امتیاز، درجه دو - رتبه دو از 701 تا 800 امتیاز، درجه دو - رتبه یک از 801 تا 875 امتیاز، درجه دو - رتبه دو 701 تا 800 امتیاز، درجه سه - رتبه یک از 326 تا 700 و درجه سه - رتبه دو از 500 تا 620 امتیاز بودند.
حافظی اضافه کرد: بر اساس شاخص های گذشته، به مدارسی که دارای 500 امتیاز بودند یک سال فرصت داده می شد تا خود را به شاخص های بالاتر نزدیک کنند و در صورتی که نتوانند خود را به شاخص های مورد نظر نزدیک کنند، فعالیت این دسته از مدارس متوقف می شود.
مدیرکل دفتر پشتیبانی و توسعه مدارس غیردولتی ادامه داد: این شاخص ها مورد بازنگری قرار گرفت و شاخص های اصلاح شده در مدارس غیر دولتی در طول سال تحصیلی در سه نوبت اندازه گیری خواهند شد.
حافظی با بیان اینکه در این اندازه گیری از اولیا و دانش آموزان نظرخواهی خواهد شد، افزود: درجه بندی مدارس غیردولتی به منظور انتخاب بهتر والدین برای نام نویسی فرزندان خود در مدارس غیردولتی، کیفیت بخشی به مدارس و همچنین ایجاد رقابت مثبت بین این مدارس انجام می شود.
وی اضافه کرد: با درجه بندی مدارس غیردولتی در قالب ممتاز، عالی و متوسط ، کیفیت این مدارس برای والدین مشخص خواهد شد.
حافظی ادامه داد: شهریه مدارس غیرانتفاعی بر اساس درجه بندی مدارس متفاوت خواهد شد.
اجتمام 1572**9105** شماره 002 ساعت 08:44 تمام
۰ نفر

سرخط اخبار جامعه