۲۴ تیر ۱۳۸۹، ۰:۰۱
کد خبر: 6128862
T T
۰ نفر
آغاز گام سوم از اجرای مرحله نخست قانون هدفمند کردن یارانه ها ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/04/24 اقتصاد.ایران.هدفمند کردن یارانه ها.گام سوم تهران- وزیررفاه وتامین اجتماعی از آغاز گام سوم اجرای مرحله نخست قانون هدفمند کردن یارانه ها خبرداد و اظهار داشت: از یکشنبه 27 تیر سرپرستان خانوار استانهای آذربایجان شرقی، خوزستان، فارس، کردستان، لرستان و مرکزی یک هفته فرصت دارند تا شماره کارت یا حساب بانکی خود را برای دریافت نقدی یارانه ها ثبت کنند.
به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، صادق محصولی در حاشیه اجلاس سراسری مدیران سازمان خدمات درمانی کشور درمشهد با بیان این مطلب افزود: سرپرستان خانوار این شش استان که فرم اطلاعات اقتصادی خانوار را پر کرده اند و تمایل به دریافت یارانه نقدی دارند می توانند با مراجعه به سامانه ir.refahi به ثبت شماره کارت یا حساب بانکی خود اقدام کنند.
وزیر رفاه و تامین اجتماعی به هماهنگی صورت گرفته برای اجرای مطلوب گام سوم دریافت شماره حساب سرپرستان خانوار تصریح کرد: با هماهنگی صورت گرفته با استانداری های آذربایجان شرقی، خوزستان، فارس کردستان، لرستان و مرکزی نمایندگانی از وزارت رفاه و تامین اجتماعی در محل استانداری ها حاضر خواهند بود و به ابهامات،سوالات و مسائل احتمالی پاسخ خواهند گفت.
صادق محصولی با تاکید دوباره براین که به علت هر چه دقیق تر انجام شدن ثبت شماره حساب سرپرستان خانوار این کار به صورت مرحله ای و تدریجی انجام می شود گفت : همان طور که بارها اعلام شده است پس از اینکه حداکثر تا پایان تابستان همه سرپرستان خانوارمتقاضی دریافت یارانه در کشور شماره حساب خود رابه ما اعلام کردند واریز نقدی یارانه ها به این حسابها به صورت همزمان و با اعلام رسمی دولت انجام خواهد شد.
وزیر رفاه و تامین اجتماعی اعلام شماره کارت یا حساب بانکی سرپرستان خانوار را فقط به صورت اینترنتی میسر دانست و افزود: از همه سرپرستان خانوار مایل به دریافت نقدی یارانه ها در این شش استان تقاضا می کنیم به گونه ای برنامه ریزی کنند که دراین یک هفته کارثبت شماره کارت یا حساب بانکی انها انجام شود .
تا کنون و در دو گام قبلی از اجرای مرحله نخست قانون هدفمندی یارانه ها سرپرستان خانوار استانهای اردبیل، سمنان، سیستان و بلوچستان، کهکیلویه و بویراحمد، مازندران، هرمزگان،آذربایجان غربی ، اصفهان ، بوشهر، خراسان جنوبی ، کرمانشاه و گلستان به صورت رسمی به ثبت شماره کارت یا حساب بانکی خود در سامانه ir.refahi اقدام کرده اند.
پیش از مرحله رسمی نیز سرپرستان خانوار متقاضی دریافت یارانه نقدی در استانهای ایلام ،خراسان جنوبی و گیلان در مرحله آزمایشی شماره حساب خود را دراین سامانه ثبت کرده بودند.
سیام ** 9129 شماره 024 ساعت 15:30 تمام
۰ نفر

سرخط اخبار جامعه