۱۵ خرداد ۱۳۸۷، ۰:۰۱
کد خبر: 4545085
T T
۰ نفر
..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 87/03/15 ..
نیویورک - بهای بنزین در آمریکا به بالاترین حد خود در تاریخ این کشور رسیده و همزمان آمریکایی ها راههایی را برای مقابله با این مسئله در نظر گرفته اند.
عده ای از آنها شبها به دزدی بنزین از مخزنهای بنزین رفته ، عده ای دیگر نحوه رانندگی خود را تغییر داده و عده ای هم با متوقف کردن خودروهای خود، تظاهر به نداشتن بنزین می کنند تا یک گالن (3/8 لیتر) بنزین به صورت رایگان دریافت کنند.
شبکه های تلویزیونی آمریکا روز سه شنبه همچنین یک مرد آمریکایی را نشان دادند که او نیز ابتکار تازه ای برای کاستن از مصرف بنزین خودرو خود طراحی کرده است.
این مرد آمریکایی برای مقابله با بهای بنزین، اساس کار رانندگی خود را بر عدم استفاده از ترمز البته به جز موارد خیلی استثنایی، عدم استفاده از پدال گاز تا حد امکان و خاموش کردن خودرو در هر موقعیتی که امکان آن باشد، قرار داده است.
وین گردس با این روش توانسته با یک گالن 90 کیلومتر را طی کند. او برای به کارانداختن خودروی خود از استارت استفاده نمی کند و ترجیح می دهد خودرو خود را هل دهد.
البته این تمام هنرنمایی آقای گردس نیست چرا که او بخاطر اینکه کولر ماشین خود را روشن نکند، یک جلیقه ای طراحی کرده که در آن می تواند یخ ریخته و در مواقعی که احساس گرما می کند ، به جای روشن کردن کولر، از آن استفاده کند.
در کنار این کارها استفاده از دوچرخه هم در آمریکا بسیار رایج شده است و مسوولان بسیاری از ایالت های آمریکا از جمله نیویورک، برای تشویق مردم به استفاده از دوچرخه در برخی روزهای تعطیل بویژه آخر هفته، یک سری اتوبان ها را به روی خودروها می بندند تا به این وسیله هم مردم ورزش و تفریح کنند و هم اینکه فرهنگ استفاده از دوچرخه جا بیافتد.
شبد**اروپام 360**2251** شماره 017 ساعت 01:58 تمام
۰ نفر