۸ اسفند ۱۳۸۹، ۰:۰۱
کد خبر: 4239629
T T
۰ نفر
..................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/12/08 سیاسی.فیس بوک.پادشاه عربستان.پیشنهاد خرید تهران - تارنمای آمریکایی داون وایزر یکشنبه اعلام کرد که ملک عبد الله بن عبد العزیز پادشاه عربستان به دلیل ترس از انقلاب های مردمی و نقش رسانه ها در اطلاع رسانی به مردم ، قصد دارد تارنمای اجتماعی فیس بوک را به قیمت 150 میلیارد دلار خریداری کند.
به گزارش گروه اخبار صوتی و تصویری ایرنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وطن پادشاه عربستان پیشنهاد خرید این تارنما را به مارک زاکربرگ بنیانگذار فیس بوک به مبلغ 150 میلیارد دلار داده است.
تارنمای داون وایزر درگزارشی در این مورد نوشت: ملک عبدالله بن عبد العزیز پس از نگرانی شدید از تظاهرات مردمی دست به این اقدام زده است.
تارنمای فیس بوک تاکنون واکنشی نسبت به این خبر و این پیشنهاد اغواکننده از خود نشان نداده است.
الوطن مدعی است، تارنمای فیس بوک ، در انقلاب های عربی که از تونس شروع شد و به مصر و لیبی و بحرین و تعدادی از کشورهای عربی کشیده شد ، نقش زیادی داشته است و مردم از طریق آن به همدیگر اطلاع رسانی می کردند.
مارک زوکربرگ ( Zuckerberg Mark (, متولد 1984 میلادی در شهر نیویورک آمریکا موسس و گرداننده رسمی شرکت فیس بوک است. بنا بر سایت ویکی پدیا، این یهودی زاده که به گفته خود ملحد ( Atheist ( می باشد، نسخه نرم افزاری فیس بوک را درسال 2004 میلادی، در زمان تحصیل در دانشگاه هاروارد به نام خود ثبت نمود اما این سایت در پایین توضیح می دهد که سه همکلاسی زوکربرگ از او شکایت کردند که اودر واقع نرم افزار( ConnectU ( را از آنها ربوده و در نهایت پس ازسه سال تلاش در سال 2008 میلادی با قرار دادگاه زوکربرگ مجبور به پرداخت غرامتی معادل 65 میلیون دلار به آنها شد.
فیس بوک در طول عمر نه چندان بلند خود شاهد چندین رسوایی بزرگ بوده که شامل جریانات مربوط به مزاحمت های الکترونیکی ناشی از سرویس خوراک خبری ( Feed News ( در سال 2006 میلادی و حفره های امنیتی ناشی از نرم افزار برج مراقبت فیس بوک ( Beacon Facebook ( در سال 2007 می باشد.
فیس بوک از سال 2007 به بعد شاهد تغییرات جدی شد و در سال 2008 به همراه سی ان ان و تویتر به عنوان بنگاه سخن پراکنی نقش عمده ای در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بازی کرد.
صویر ** 2041 1566** شماره 829 ساعت 23:37 تمام
۰ نفر