۲۲ بهمن ۱۳۸۹، ۰:۰۱
کد خبر: 4228023
T T
۰ نفر
..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/11/22 سیاسی.الجزیره.شادی مردم مصر.جهان عرب تهران - شبکه خبری الجزیره در خبری فوری با اشاره به اینکه مصر پس از کنار رفتن مبارک از قدرت در موجی از سرور و شادی فرو رفت، گفت: جهان عرب از شرق تا غرب پس از شنیدن خبر کناره گیری مبارک ابراز شادمانی کرد .
به گزارش گروه اخبار صوتی و تصویری ایرنا، شبکه خبری الجزیره جمعه شب با پخش تصاویری از شادی فوق العاده مردم مصر به مناسبت کنار رفتن مبارک از قدرت تاکید کرد که نظیر این صحنه ها در تمامی مناطق مصر و جهان عرب دیدنی است .
مردم تونس که پیش از مصر، رئیس جمهور دایمی خود را به کنار رفتن از قدرت و ترک کشور مجبور کردند، پس از شنیدن خبر کناره گیری مبارک به خیابانها ریخته و اظهار شادمانی و سرور کردند.
مردم غزه نیز که از دست رژیم مبارک و همپیمانی این رژیم با رژیم صهیونیستی ظلمهای فراوانی دیدند پس از دریافت این خبر به خیابانها ریخته و خوشحالی خود را به جهانیان ابراز داشتند.
مقامات الجزایر که از برپایی تظاهرات اعتراض آمیز مردم نگران است، از برپایی هرگونه تظاهراتی در حمایت از قیام مردم مصر جلوگیری کرده و نیروهای نظامی بسیاری را به خیابانها و میادین اصلی پایتخت گسیل کرده است مردم الجزایر تصمیم دارند روز شنبه برای نشان دادن اعتراض خود به اوضاع سیاسی کشور دست به تظاهراتی بزنند.
از سوی دیگر تلویزیون دمشق با اشاره به این رویداد تاریخی مردم مصر، این حادثه را بعنوان سرنگون شدن رژیم کمپ دیوید قلمداد کرد .
صویر1456**1482** شماره 748 ساعت 23:05 تمام
۰ نفر