۱۵ آذر ۱۳۸۹، ۰:۰۱
کد خبر: 4186605
T T
۰ نفر

رهبر انقلاب در دیدار دست اندرکاران حج:

۱۵ آذر ۱۳۸۹، ۰:۰۱
کد خبر: 4186605
اقدامات موثر در حج امسال را نهادینه کنید ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 89/09/15 سیاسی.رهبری.حج تهران- رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست اندرکاران حج، به برگزاری خوب این مراسم در سال جاری اشاره و خاطرنشان کردند: در کنار زحمات گذشتگان، اقدامات مفید و موثر در حج امسال را تثبیت و نهادینه کنید.
به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، ایشان ضمن تشکر از تلاش مجموعه عوامل برگزاری حج افزودند: در کنار اقدامات مثبت و مفید نباید از نقصها هم غافل ماند تا سال به سال، فاصله با حج مطلوب، کمتر شود.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به اهمیت وحدت اسلامی و کاستن از اختلافات شیعه و سنی خاطرنشان کردند: پیشگامان انقلاب اسلامی حتی قبل از پیروزی انقلاب، پرچمدار وحدت در جهان اسلام بوده اند.
حضرت آیت الله خامنه ای ارتباط دست اندرکاران حج با زائران را مهم و استمرار آن را ضروری دانستند و خاطرنشان کردند: مردم با مشاهده صفا، معنویت، شکوه و عظمت اماکن مشرفه در مکه و مدینه، دچار تحولی عظیم می شوند که حفظ این دستاورد از اهمیت زیادی برخوردار است و این موضوع در ارتباط مستمر با زائر و فرهنگ سازی امکان پذیر است.
ایشان تلاوت قاریان ایرانی در مسجدالحرام را مایه افتخار ایران اسلامی دانستند و خاطرنشان کردند: در سالهای اخیر توجه خوبی به قرآن و تلاوت آن در ایام حج شده است و جا دارد رسانه ملی علاوه بر پخش تصاویر اماکن مشرفه ، بخشی از برنامه های خود را به انعکاس این تلاوتها اختصاص دهد.
رهبر انقلاب اسلامی همچنین در این دیدار اشاره ای به سفرهای زیارتی به عتبات داشتند و توصیه کردند: مسکن مناسب و سهولت تردد زوار در مرز مورد توجه و پیگیری قرار گیرد.
در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی، شعار حج امسال را -وحدت، بیداری و مسئولیت اسلامی < بیان کرد و گفت: مناسک و برنامه های معنوی حج در سالجاری با همدلی و همکاری همه دستگاهها و نهادهای مسئول و بهتر از هر سال در آرامش کامل برگزار شد.
وی برپایی دعای پرفیض کمیل در مدینه، مراسم برائت از مشرکین در عرفات و همایشهای بین المللی را در حج امسال بسیار باشکوهتر از سالهای قبل برشمرد و افزود: امسال با تشکیل ستادی ویژه ، کمک به سیل زدگان پاکستان در اولویت قرار گرفت.
آقای لیالی رئیس سازمان حج و زیارت نیز گزارشی از روند اجرایی حج، بیان کرد و گفت: تعامل تنگاتنگ دستگاههای مرتبط، توجه به مصرف بهینه، و جلوگیری از اسراف، از جمله ویژگیهای حج امسال بود.
وی با اشاره به تاخیر در پروازهای برگشت زائران افزود : نابسامانی در برنامه ریزی فرودگاههای عربستان، عامل تاخیر در پروازهای حجاج از جمله پروازهای زائران ایرانی بوده است.
سیام **9103** 1568 شماره 757 ساعت 19:53 تمام
۰ نفر