۲۶ شهریور ۱۳۹۰، ۰:۰۱
کد خبر: 4113872
T T
۰ نفر
رهبران مذهبی باید پرچمدار چرخش جهان از جنگ به صلح باشند ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/06/26 سیاسی.دیدار احمدی نژاد با.چهار تن از رهبران مذهبی آمریکایی تهران - رییس جمهور با بیان اینکه صلح و امنیت پایدار زمانی حاصل می شود که فضای جنگ و درگیری در جهان به فضای گفت وگو ، صلح و دوستی تبدیل شود، تاکید کرد: رهبران مذهبی باید پرچمداران چرخش جهان از شرایط جنگ به صلح باشند.
به گزارش اخبار گروه شب ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رییس جمهور، محمود -احمدی نژاد عصر شنبه در دیدار چهار تن از رهبران مذهبی مسیحی و مسلمان آمریکا با بیان اینکه بهترین سیاستمداران کسانی هستند که حقیقتا انسان هایی مذهبی باشند، گفت: حقیقت دین یکی است و همه پیامبران برای ابلاغ آموزه های یک دین واحد مبعوث شده اند و خداوند دین را برای صلح، دوستی و زندگی سعادتمند به انسان ها هدیه داده است.
رییس جمهوری با بیان اینکه مشکل امروز جامعه بشری این است که حقیقت دین آن طور که باید به بشر معرفی نشده و هیچ کس بهتر از رهبران مذهبی توانایی انجام این ماموریت مهم را ندارند، اظهار داشت: حقیقت دین تا به امروز فرصت اداره جهان را نیافته و رهبران مذاهب همه کشورها باید با کمک و همفکری یکدیگر این فرصت را برای آموزه های دینی فراهم کنند.
احمدی نژاد با استقبال از سفر رهبران مذهبی آمریکایی به تهران پیشنهاد داد این همکاری ها سازماندهی شده و کمیته مشترکی متشکل از رهبران و علمای مذهبی ایران و آمریکا تشکیل شود و همه ساله نشست های منظم و مشترکی در تهران و واشنگتن برگزار کنند.
رییس جمهوری با بیان اینکه سیاستمداران عمدتا به دنبال منافع خود و احزاب متبوعشان هستند، اظهار داشت: پیامبران اختلاف یا جنگی با یکدیگر نداشتند و اختلافات و درگیری ها تنها مربوط به طرفداران مذاهب است و این در حالیست که اگر همه پیروان مذاهب در خط پیامبران حرکت کنند مشکلات و ریشه های درگیری ها برطرف شده و جنگ از عرصه گیتی برچیده خواهد شد.
احمدی نژاد با تاکید بر اینکه همه پیامبران منادی صلح، عدالت و برادری بودند، تصریح کرد: پیروان مذاهب مختلف نباید درباره گذشته ها با یکدیگر به بحث بنشینند بلکه باید به آینده نگاه کرد و به فکر آن بود که چگونه می شود آینده ای فارغ از جنگ و درگیری ساخت.
رییس جمهوری خاطر نشان کرد: ما همه پیامبران الهی را قبول داریم و به همه آنها احترام می گذاریم و اگر هر یک از آنها امروز در اینجا حاضر شوند از ایشان تبعیت می کنیم چرا که معتقدیم همه پیامبران الهی یک هدف واحد را دنبال می کردند و ما هم می توانیم و باید از اختلافات پرهیز کرده و مسیر پیامبران را دنبال کنیم.
احمدی نژاد با تاکید بر اینکه همه جنگ ها و اختلافات موجود در عرصه بین المللی قابل برچیده شدن است، گفت: راه برچیدن جنگ و نزاع از جهان ، بازگشت به حقیقت راه پیامبران خداست و راه دیگری وجود ندارد؟ همه کسانی که غیر از این راه دیگری را انتخاب کردند، شکست خوردند و شاهد آن بودیم که مارکسیت ها به تاریخ پیوسته و می بینیم که مکتب مقابل مارکسیسم هم بلایی بدتر از آنچه مارکسیست ها با بشر کردند بر سر آن آوردند.
رهبران مذهبی آمریکایی نیز در این دیدار با استقبال از پیشنهاد رییس جمهوری کشورمان برای تشکیل کمیته مشترک رهبران مذهبی دو کشور اظهار داشتند: این پیشنهاد به طور غیرقابل باوری می تواند مشوق ما برای تداوم تلاش برای نزدیکی مذاهب مختلف و دو ملت ایران و آمریکا به یکدیگر باشد.
آنان همچنین با تاکید بر اینکه دیپلماسی مذهبی می تواند فراتر از موانع تعاملات و روابط سیاسی به نزدیکی کشورها و ملت ها به یکدیگر کمک کند، تصریح کردند: گفتگوی دائمی بین رهبران مذهبی تاثیر زیادی در ارتقای دوستی ها و استقرار صلح و عدالت در جهان دارد.
چهار رهبر مذهبی آمریکایی اظهار امیدواری کردند روند تحولات به گونه ای به پیش برود که آنها بتوانند در بازگشت به آمریکا برای آزادی ایرانیان دربند در این کشور تلاش موثری صورت دهند.
این عده با اشاره به بازدید خود از شهرهای تهران و قم و گفتگو با علمای مذهبی در قم خاطر نشان کردند: پیشرفت های ایران و سطح بالای علمی مراکز دانشگاهی و دینی ایران بسیار ما را تحت تاثیر قرار داد و مشتاق آن هستیم تا خانواده و هموطنان خود را برای دیدار از ایران ترغیب کنیم.
1536**** شماره 825 ساعت 23:18 تمام
۰ نفر