۲۰ شهریور ۱۳۹۰، ۰:۰۱
کد خبر: 4109348
T T
۰ نفر
..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/06/20 اجتماعی.آموزش و پرورش.دانش آموزان تهران-شیوه نامه برگزاری آزمون پیشرفت تحصیلی در سال تحصیلی آینده از سوی معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش به ادارات کل آموزش و پرورش استان های کشور ابلاغ شد.
به گزارش روز یکشنبه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، کاهش افت تحصیلی دانش آموزان دوره متوسطه بویژه در پایه اول یکی از برنامه های اصلی نظام آموزشی است و در این راستا شورای عالی آموزش و پرورش بر اجرای آزمون پیشرفت تحصیلی و سنجش آغازین مطابق بند الف از ماده 44 آیین نامه آموزشی دوره متوسطه شیوه سالی ـ واحدی تاکید دارد.
براساس این گزارش، نتایج این آزمون که همه ساله با هدف سنجش و ارزیابی توانایی تحصیلی دانش آموزان دوره راهنمایی برای ورود به سال اول متوسطه در آغاز سال تحصیلی در دبیرستان های سراسر کشور برگزار می شود، مبنایی برای هدایت مدیران واحدهای آموزشی در برگزاری کلاس های تقویتی با موضوعات درسی مورد نیاز دانش آموزان است.
این گزارش می افزاید، طبق شیوه نامه ابلاغی، آزمون پیشرفت تحصیلی در سال تحصیلی 91-90 طی دو مرحله بصورت هماهنگ کشوری در تمام واحدهای آموزشی دوره متوسطه برگزار می شود.
بنا بر این گزارش، آزمون مرحله اول با عنوان سنجش آغازین در روز دوشنبه، 18 مهرماه سال جاری مختص واحدهای آموزشی دارای پایه اول متوسطه تحت عنوان پیشرفت تحصیلی و در روز یکشنبه،20 آذرماه سال جاری مختص واحدهای آموزشی دارای پایه های دوم و سوم متوسطه برگزار می شود.
براساس این گزارش، طبق این شیوه نامه، برگزاری آزمون مرحله دوم تحت عنوان پیشرفت تحصیلی در روز چهارشنبه 10 اسفندماه مختص تمامی پایه های دوره متوسطه (اول، دوم، سوم ) برگزار می شود.
طراحی سوالات آزمون های مورد نظر از طریق اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران تهیه و در اختیار ادارات کل آموزش و پرورش استان های کشور برای تکثیر قرار می گیرد.
این گزارش افزوده است، پیک یادآور نیز توسط اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برای دانش آموزان پایه اول تهیه شده است که در هنگام ثبت نام در اختیار آنها قرار می گیرد.
همچنین، پیک یادآور و نمونه سوالات به منظور آشنایی دبیران و دانش آموزان از طریق سایت دفتر آموزش متوسطه به نشانی ir.medu.dnp.www قابل دسترسی می باشد.
اجتمام 1580**9185** شماره 619 ساعت 17:28 تمام
۰ نفر