۲۳ مرداد ۱۳۹۰، ۰:۰۱
کد خبر: 4092135
T T
۰ نفر

با دستور وزیر ورزش ؟

۲۳ مرداد ۱۳۹۰، ۰:۰۱
کد خبر: 4092135
نام ایرانسل از لیگ برتر فوتبال ایران حذف شد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/05/23 ورزش.لیگ برتر.فوتبال تهران - نام اپراتور دوم تلفن همراه ایرانسل - mtn با دستور وزیر ورزش و جوانان از لیگ برتر فوتبال ایران جام خلیج فارس حذف شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، یازدهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران به مانند گذشته با نام خلیج همیشه فارس برگزار خواهد شد و هیچ پسوند دیگری نخواهد داشت.
پیشتر مسوولان سازمان لیگ برتر در اقدامی ناگهانی با امضای قراردادی به ارزش 2 میلیارد و 750 میلیون تومان ، نام لیگ برتر ایران دوره یازدهم را از خلیج فارس به جام ایرانسل تغییر داده بودند.
این تغییر نام واکنش های منفی گسترده ای به همراه داشت و اهالی ورزش و بسیاری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از این تغییر نام ناراحتی خود را ابراز کردند.
محمد عباسی وزیر ورزش و جوانان پس از اطلاع ضمن مخالفت با این اقدام ؟ دستور پیگیری این موضوع را داد و در نهایت مقرر شد مسابقات لیگ برتر ایران صرفا با همان نام خلیج همیشه فارس که برگرفته از تاریخ و فرهنگ کهن این سرزمین بوده و به واقع هویت تاریخی کشورمان را نشان می دهد،برگزار شود.
پژمان نیاکی مدیرکل روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان افزود: وزیر ورزش هفته گذشته این دستور را صادر کردند و خواهان اجرای آن در مسابقات لیگ برتر ایران شدند.
1346/ 1418 شماره 506 ساعت 17:32 تمام
۰ نفر