۱۰ فروردین ۱۳۹۰، ۰:۰۱
کد خبر: 4005301
T T
۰ نفر

اختصاصی ایرنا

۱۰ فروردین ۱۳۹۰، ۰:۰۱
کد خبر: 4005301
محدودیت های ترافیکی روزهای پایانی تعطیلات نوروزی اعلام شد ..................................................
خبرگزاری جمهوری اسلامی 90/01/10 اجتماعی.مهماندار.جاده.ترافیک تهران - فرمانده پلیس راه کشور ضمن توصیه رانندگان وسایل نقلیه به رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی، محدودیت های ترافیکی روزهای پایانی تعطیلات نوروزی را در محورهای کشور اعلام کرد.
سرهنگ محمدرضا مهماندار روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: محور هراز و کرج - چالوس روزهای 12 و 13 فروردین از ساعت 12 ظهر تا 24 از سمت شمال به تهران یک طرفه خواهد بود.
وی اظهارداشت: هم اکنون محورهای فیروزکوه - هراز و چالوس در حوزه مازندران، قزوین به کرج، کرج به قزوین و قزوین به رشت ترافیک نیمه سنگین اما روان است.
سرهنگ مهماندار گفت: کرمانشاه و همدان در اکثر محورها، خروجی محور اصفهان به شیراز ترافیک نیمه سنگین اما روان است و در بقیه معابر کشور مشکل خاصی وجود ندارد و ترافیک عادی و روان است.
وی تصریح کرد: در 24 ساعت گذشته به رغم توصیه و تاکید پلیس، برخی از مسافران و رانندگان به مقررات راهنمایی و رانندگی توجه نکردند و متاسفانه برخی از هموطنان جانشان را از دست دادند.
فرمانده پلیس راه کشور اضافه کرد: در 24 ساعت گذشته 35 درصد تصادفات به خاطر عدم توجه به جلو بوده که متاسفانه فوتی و جرحی در پی داشته است.
وی سرعت غیر مجاز را عامل 16 درصد تصادف ها در کشور اعلام کرد و گفت: عدم رعایت حق تقدم 14 درصد، تغییر مسیر ناگهانی 14 درصد، انحراف به چپ 13 درصد، عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه چهار درصد و سایر موارد 18 درصد، عامل وقوع تصادف های رانندگی است.
سرهنگ مهماندار گفت: خستگی، خواب آلودگی، پرداختن راننده به کار غیر از رانندگی مثل صحبت کردن با سرنشینان و صحبت کردن با موبایل، عامل وقوع بیشترین تصادف ها و در نیتجه وارد آمدن خسارت جانی در 24 گذشته به مسافرین نوروزی بوده است.
وی به رانندگان و مسافران نوروزی تاکید و توصیه کرد که در ایام پیک ترافیکی عجله و شتاب نکنند چرا که عجله و شتاب باعث خستگی، خواب آلودگی، سرعت و سبقت غیر مجاز می شود که این تخلفات منجر به تصادفات فوتی و جرحی می شود.
فرمانده پلیس راه کشور تاکید کرد: ورود به مسیر مقابل به ویژه در جاده های دو طرفه، انحراف به چپ و سبقت های غیر مجاز و برخورد رخ به رخ، بیشترین خسارات جانی را در پی دارد.
سرهنگ مهماندار از رانندگان خواست صبر و حوصله داشته باشند و عجله نکنند و طوری برنامه ریزی کنند که بازگشتشان روز 13 فروردین نباشد؟ چون ترافیک بسیار سنگین خواهد بود.
اجتمام 1751** ** **1569 شماره 300 ساعت 13:54 تمام
۰ نفر